Rozasea ( Gül Hastalığı Tedavisi ) Nedir?

Rozasea ( Gül Hastalığı Tedavisi ) Nedir?

Rozasea ( Gül Hastalığı Tedavisi ) Nedir?

Pek çoğunuz bu hastalığın adını bile daha önce duymadınız: Rozasea hastalığından söz ediyoruz. Rozasea hastalığının bir diğer adı da gül hastalığı… Peki şimdi düşünün bakalım, daha önce rozasea hastalığı hakkında neler öğrendiniz? Rozasea ( Gül hastalığı tedavisi ) nedir?

Rozasea ( Gül hastalığı tedavisi ) nedir?  Rozasea nedir sorusunun yanıtı basitçe, genellikle 30’lu yaşlardaki kadınlarda görülen bir cilt hastalığıdır. Rozasea hastalığı, gül hastalığı olarak da bilinmekle birlikte, yüz, özellikle de burun bölgesindeki kızarıklık, ve sivilcelerle kendisini belli etmektedir. Peki rozasea hastalığı; ya da gül hastalığı nedenleri nelerdir? Gül hastalığı nedenlerine baktığımızda karşımıza ilk olarak B vitamini eksikliğinin çıktığını görürüz. Bununla birlikte, gül hastalığı nedenlerinden bir diğeri alkol tüketimi; bir başkası ise depresyondur. Mide asit salgısında meydana gelen azalma da gül hastalığı nedenleri arasında yer alırken, gül hastalığı nedenlerinden bir diğerinin de mide ve sindirim problemleri olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Rozasea ( Gül hastalığı tedavisi ) ; ve gül hastalığı tedavisinde ilk olarak yapılması gereken, gül hastalığı nedenleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Gül hastalığı nedenleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra gül hastalığı tedavisi; ve rozasea tedavi yöntemlerinin, gül hastalığı nedenlerine göre uygulanması gerekir. Örneğin, gül hastalığı nedenleri arasında, mide asit salgısının azlığından söz edilecekse, mide asit salgısının arttırılması ile rozasea tedavi uygulaması gerçekleştirilir. Gül hastalığı tedavisinde gül hastalığı nedenlerinden olan B vitamini eksikliği söz konusu ise, rozasea tedavisi B vitamini verilerek gerçekleştirilir. Gül hastalığı nedenleri arasında alkol bulunuyorsa alkol kullanımının bırakılması ile rozasea tedavisi gerçekleştirilir; ve rozasea tedavisi, alerjen bazı nedenlerden kaynaklanan gül hastalığı nedenleri söz konusu ise, bu besinlerin, diyet listesinden uzaklaştırılması ilşe gerçekleştirilmektedir. Gül hastalığı tedavisi, her ne kadar özenli gerçekleştirilse de rozasea tedavi süreci uzuyorsa, pankreas salgılarının da kontrol edilmesinde fayda bulunmaktadır.


Gül Hastalığı Tedavisi İçin 1 Formül

Malzemeler
Papatya çay poşeti – 4 adet
Yeşil çay poşeti – 4 adet
Kaynar su – 3 bardak

Hazırlanışı:

Kaynar suya tüm çay poşetlerini atın.
15 dakika demlensin.
Bu suyu buzdolabına koyun serinlesin, ama soğuk olmasın.
Ardından bezle ıslatıp, yüzünüzde gül hastalığı olan yerlere sürün.
15 dakika kalsın.
Çay bitene kadar bu uygulamaya devam edin.

Gül Hastalığı Tedavisi İçin 2 Formül

Malzemeler
Yeşil çay poşeti – 1 adet
Yulaf ezmesi – 3 tatlı kaşığı
Elma sirkesi – 2 çay kaşığı
Doğal Yoğurt – 3 tatlı kaşığı
Bal – 1.5 tatlı kaşığı

Hazırlanışı:

Öncelikle kaynar suya poşet yeşil çayı atın ve bir kaç dakika demlenmesini bekleyin.
Bir tencerede yeşilçay hariç diğer malzemeleri karıştırın.
Demlediğiniz ve soğuttuğunuz, çaydan 5 tatlı kaşığı alın, tencereye katın.
Karışım süt beyazı rengini almalı.
Cildinizde gül hastalığı olan yerlere uygulayın.
15 dakika bekleyin, suyla yüzünüzü yıkayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar