Migren belirtileri nelerdir nasıl geçer ?

Migren belirtileri nelerdir nasıl geçer ?

Migren atakları, saatler hatta günler süren yoğun ve ağır bir baş ağrısına neden olabilir. İşte migren ağrı sorularını sizler için derledik.

Migren baş ağrısı, başın bir bölgesinde meydana gelen yoğun zonklama ya da nabız gibi bir hisse neden olur ve genel olarak, mide bulantısı, kusma ve parlak ışık ve sese ekstrem bir hassaslık ile birlikte meydana gelir. Kadınlar da erkeklere göre daha sık görülen migren ağrıları, kişilerin gündelik yaşantısını oldukça fazla etkiliyor. Migren ağrıları sık olmayan hastalarda basit ağrı kesici yöntemleri ile önlenebilir. İşte onlardan birkaçı.

KAHVE:

Kahvenin içerdiği kafein maddesinin migren ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Migren atağının yaklaştığını hissettiğiniz andan itibaren 1-2 saat arayla bir fincan taze kahve içmeniz ağrıyı azaltabilir. Ayrıca uyuşturucu etkisi olan kafein ağrının anlık hafiflemesine yardımcı olabilir.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi kemik ağrısını azaltır, bütün faydaları yanı sıra migren ağrısına iyi gelme özelliğine sahiptir.  bardak suya 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi ekleyin ve iyice karıştırın. Günlük migren tedavisi için

NANE

Naneyle ilgili birçok araştırmaya göre migren ağrısına iyi geldiğini ortaya koymuştur. Balla tatlandırılmış nane çayı içmek migren ağrısını geçiştirebilir.

Biber

Biber migren tedavisi için önerilenlerin başında gelir. Biberin uyuşturucu ve ağrı kesici özelliği vardır. Ilık bir bardak suya bir çay kaşığı acı biber koyun ve iyice karıştırın, için.

BUZ:

Gerginlikten kaynaklanan baş ağrıları yanında migren ağrılarına da buz uygulamak iyi gelir. Buz uyuşturucu etki yaptığından dolayı ağrı başlayacağını hissettiğiniz andan itibaren uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar