İnsan Sağlığı İçin Arı Sütünün Önemi

İnsan Sağlığı İçin Arı Sütünün Önemi

Kahvaltıların muhteşem besini balın yapıcısı arıların sütü de gayet faydalıdır. Arı sütünün vücudumuza ne gibi faydaları olduğu hakkındaki bilgileri bu makalemizde açıklıyoruz. Eminim ki arı sütünün faydalarını öğrendikten sonra bal gibi kahvaltı masalarınızdan eksik etmeyeceksiniz.

Kuran’da başlı başına bir sureye ismini veren, kendi küçük ama marifeti büyük “arı”nın yaptığına bakın. Bunlardan biri olan arı sütü, 10–15 günlük işçi arıların kraliçe arıyı beslemek için yutak altı bezlerinden üretip salgıladıkları dünyanın en üstün gıdalarından biridir.

İşçi arılar bu salgıyı binlerce çiçekten topladıkları balözleri ile üretmektedirler. Yapısında vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler ve aminoasitler taşıyan bir gıdadır.

Tadı keskin ve ekşi olup rengi bulanık sarı olmaktadır. Saf olarak kullanıldığı gibi, bal ile karıştırılarak alınabilir. Arı sütünü yeni doğan bebekten tutun, en yaşlı bireye kadar herkes kullanabilmektedir.

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARINA DİKKAT!* Uzmanlar arı sütünün gençleştirici, yaşlanmayı geciktirici ve canlandırıcı olduğunu ispatlamışlardır.
* Kanser hücrelerinin üremelerini engeller.
* Damar açıcı etkisi bulunmaktadır.
* Görme bozuklukları ve görme yeteneğini artırır.
* Bunama ve hafıza kaybında kullanılır.
* Anemi ve ağır kan kayıplarında canlının yeterli kan üretimini sağlar.
* Saç dökülmelerinde ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır.
* Uzmanlar tepeden tırnağa kişinin bütün hücrelerini yeniler. Onarır ve besler.
* Beyin, beden gücünü artırır.
* Uzmanlar arı sütünün çok iyi bir antibiyotik olduğunu belirtmişlerdir.
* Üreme ve cinsel gücü artırır.
* Çocukların kemik ve kas gelişimlerini sağlar.
* Çeşitli araştırmalar arı sütünün, iltihabi hastalıklarda, eklem hastalıklarında, halsizliklerde, sinirsel yorgunluk hallerinde, mide- bağırsak hastalıklarında, ruhsal bozuklukların giderilmesinde başarıyla kullanıldığını belirtilmektedir.
* Çocukların gece işemelerinde kullanılabilir.
* Araştırmalarda adet düzensizliği, iştahsızlık, vücut savunma sistemi yetersizliği, metabolizma ve beslenme bozuklukları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, astım, bronşit, kronik kabızlık, uykusuzluk ve karaciğer yağlanmasına iyi geldiği ispatlanmıştır.
* Verem mikrobu üzerinde öldürücü rol oynar.
* Damar sertliğini önler ve tansiyonu düşürür.
* Menopoz ve andropoz dönemlerinde vücuda destek verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar