Azgın teke otu nedir?

Azgın teke otu nedir?

Azgın teke otu nedir? Halk arasında Azgın teke otuna Sümbül teke otu da ( Epimedium Bitkisi )deniyor. Bu isimle adlandırılmasının nedeni de cinsel gücü artırıcı etkisi. Sümbül teke otu cinsel gücü artırdığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Peki nedir sümbül teke otunun faydaları. İşte bu adını daha duymamış olabileceğiniz otun faydaları…

Epimedium ( Azgın Teke otu )Faydaları Nedir?

Azgın teke otu olarak da bilinen Epimedium, başka sebepler yüzünden kullanılsa da daha çok yaşam gücü ve cinsel enerjiyi yükseltmek için kullanılır. Epimedium’un yaprakları, magnaflorin alkaloidleri, polisakkaridler, flavonoidler, glikosid ve steroller içerir. Epimedium ekstresinin aktif içeriği Icariin’dir. Nitrik oksit düzeylerini yükselterek, kasları gevşettiği kanıtlanmıştır.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRMADA BİREBİR

Azgın teke otunun iyi geldiğinin düşünüldüğü şeylerin başında cinsel sorunlar gelmektedir. Halk arasında azgın teke otu olarak adlandırılmasının sebebi de budur. Sümbül teke otunun aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirdiğine de inanılmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde nezle ve grip gibi soğuk algınlığı sorunları yaşanıldığında bu otun kullanımı oldukça yaygındır. Ancak destek amaçlı kullanılabilecek olan bu otların hekim kontrolünde kullanılmaları oldukça önemlidir. İçeriğinde bulunan bazı maddelere karşı alerjik durumlarınız var ise ölümünüze kadar yol açabilir.Sümbül teke otunun bilinen faydaları arasında eklem rahatsızlıklarına iyi gelmeleri de bulunmaktadır. Eklem sorunları yaşanması durumunda insanlar yürüme zorlukları gibi birçok sorun yaşayabilir. Bu şekilde yaşam kalitesi oldukça düşecek ve hareket etmekte zorluk yaşanacaktır. İlaçlardan ve doktorlardan beklenilen çözümü bulamayan insanlar bu tarz halk tarafından iyi geldiği düşünülen ilaçlardan medet ummaktadırlar. Sağlığınızın düzelmesi için kullanacağınız bu tarz otların mutlaka bir doktor denetiminde kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde herhangi bir yan etkisi olması durumunda çok fazla sorun yaşamamış olacaksınız.

 MENOPOZU GECİKTİRDİĞİ DÜŞÜNCESİ DE YAYGIN

Erkeklerde iktidarsızlık, cinsel gücün düşük olması ve cinsel isteksizlik gibi sorunlara iyi geldiği düşünülen bu otun kadınlar üzerinde de menopozu geciktirdiği düşüncesi yaygındır. Bütün bu etkiler tam olarak kanıtlanamamış olsa da insanlar yaşadıkları sorunlarından kurtulmak için günümüzde bu otu kullanmaya devam ediyor.

BAZI HORMONLARIN SEVİYESİNİ DESTEKLİYOR

Yapılan bazı araştırmalarda azgın teke otunun vücuttaki nitrik oksit seviyesini arttırarak erkek ve kadın cinsel organına giden kanı arttığına rastlanmıştır. Ayrıca vücutta bulunan testosteron, kortizon ve troid hormonları gibi bazı hormonların seviyelerini de dengelediği düşünülmektedir.Aktarlardan bulunabilecek olan bu otlar sayesinde insanlar belirtilen rahatsızlıkların giderildiğini düşünmektedirler. Geçmişten günümüze kadar bu tarz alternatif tıp yöntemleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak asıl önemli olan şey öncelikle hastanelere başvurulması gerektiğidir. Eğer çok fazla işe yaradığı düşünülüyorsa doktorunuzun önerisi ve almış olduğunuz tedavilere destek olarak tercih edilebilir. Bazı insanların alerjileri olduğu düşünülecek olursa şifa amacı ile alınan bu otlar çok daha büyük sorunlara neden olabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar