Adet Sancısından Kurtulma

Adet Sancısından Kurtulma

Kadınların genellikle ergenlik ve menopoz arasında yaşadıkları adet dönemleri pek çok kadın için sıkıntılı bir süreçtir. Birçok kadın ayın o döneminden yaşanılan ağrılardan dolayı şikayet ederler. Sancı genellikle hafiftir, bazı durumlarda aşırı olabilir. Adet ağrılarının daha ciddi sorunlara yol açmaması için her zaman daha dikkatli olmalıyız.

Yaşanılan sancılar genel de rahim kasılmalarından dolayıdır. Ayın bu döneminde dinlenmek ve rahatlamak çok önemlidir. . Hemen ağrı kesicilere yönelmek yanlış bir düşüncedir. Başka yollarla adet sancısından kurtulabiliriz. Yoga yaparak dinlenilebilir. Adet döneminden önce uykusuzluk, huzursuzlukla başa çıkmak da önemlidir. Bu dönemde pek spor yapacak haliniz olmayabilir ama yine de spor yapmak sizi rahatlatabilir. Haliniz yoksa bile hafi esneme ve germe hareketleri sancılarınızı azaltabilir. Yapılan araştırmalara göre de egzersiz yapmanızın çok iyi sonuçları olduğu belirtilmiş.

Sıcak bir duş almak, vitamin almak ağrıyı azaltabilir. Adet önce fiziksel ve ruhsal durumlarda değişiklikleri olur. Bazı kadınlarda şiddetli ağrısı günlük hayatını da etkileyebilir. Ağrı kesicileri kullanıp ağrının geçmemesi bazı hastalıkların belirtileri olabilir. Ağrıları azaltmak için düzenli uyku, masaj, kafeinden uzak durmak, tuzu azaltmak, sağlıklı beslenmek adet sancısından kurtulma olarak görülebilir. Sosyal hayatımızı çoğu zaman olumsuz etkilediği için hareketlerimize ve beslenmemize çok dikkat edilmeli. Doğum yapan bazı kadınlarda adet ağrı oranı biraz daha az olabilir. Adet düzensizliğinin başlıca sebepleri de stres, kilo değişikliği, ruhsal yönden de huzursuzluk yaşayabilir. Ayrıca rahimde kansere neden olabilir. Başka bir hastalığa neden olmaması için jinekoloğa başvurmalıyız. H er adet ağrısında ağrı kesici alınmamalıdır. Doğal idrar sökücü olan bazı besinler alınıp ödemi azaltmaya yarayabilir.

İLGİLİ HABER

Adet Düzensizliği Tedavisi


Adet sancıları sağlık sorunumuzu ciddi şekilde etkiler. Her ay görülen bu dönemde şiddetli ağrıdan dolayı sürekli ağrı kesici kullanmak yerine doğal yöntemlerle ya da doktora başvurmalıyız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar