Adet dönemini kolay atlatmak için

Adet dönemini kolay atlatmak için

Periyod döneminin zorluklarını yaşamayan kadın yoktur. Öğreneceğiniz bazı yöntemler ile daha rahat regl dönemi geçirmek istiyorsanız. Adet dönemini kolay atlatmak için bunları uygulayabilirsiniz.

Kadınlarda ortalama 28 günde bir tekrar eden ve yumurtlayı sağlayan adet döngüsü hormonel değişimler ve rahmin çalışmasını sağladığı için bir çok kadın için sancılı bir süreçtir. Bu yöntemleri bilerek çok daha kolay regl dönemlerinizi atlatabilirsiniz.

Fazladan Demir Alın

Regl döneminde kan kaybeden vücut yeni kan oluşturabilmek için yapmanız gereken demir açısından zengin gıdalar ile beslenmektir. Yeşil yapraklı besinler ve kırmızı et gibi zengin besinler tüketebilirsiniz.

Kafeini Azaltın

Fazla kafein tüketimi uyarıcı etki yapar ve fazla ödem birikmesine neden olabilir. Regl döneminde su tutan vücudunuzun daha fazla şişmesini istemiyorsanız aşırı çay ve kahve tüketiminden kaçınmalısınız.

Bitki Çayı Tüketin

Regl döneminde yükselen bazı hormonlar hafif mide bulantılarına yol açabilir bu durumu engellemek ve regl sancılarından kurtulmak için adet döneminizde bitki çayı tüketebilirsiniz.


Adet Düzenleyici Bitkiler için Tıklayın!

Daha Fazla Uyuyun

Regl döneminizde yorgunluk ve sinirlilik halinden kurtulmak istiyorsanız günde en az 7 saat uyuyun. Bu hem cildinize hemde yorgunluğunuzu düzenlenmesini sağlar. Kendinizi çok daha zinde hissedersiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar