Yüz şeklinize göre nasıl makyaj yapmalısınız?

Yüz şeklinize göre nasıl makyaj yapmalısınız?

Yüz şekli, nasıl makyaj yapılması gerektiğinin mesajını bize verir ve son derece önemli bir ipuçudur. Çoğu uzman güzellik konusunda önerilerde bulunsa da,kendi yüz şeklimizi bilmek bize avantaj sağlayabilir. Peki, yüz şeklinize göre nasıl makyaj yapmalısınız? İşte yüz şeklinize göre makyaj önerileri…

Kare şekilli yüzler

Kare tip yüzlere sahip kişiler koyu tonlarda fondöten kullanmalıdır.  Elmacık kemiklerinin üst kenarına allık uygulayarak, yüzün yuvarlak görünmesini sağlayabilirler. Alın ve burun bölgesine uygulanan fondötenlerin farklı iki tonu karıştırılarak uygulanması, yüzünüzü daha canlı ve mükemmel bir görünüme kavuşturacaktır.

Uzun şekilli yüzler

Uzun şekilli yüze sahip kişiler, mutlaka kontür uygulamalı çalışmalıdır.  Çene ve alın bölgesine koyu tonda fondöten uygulanırken, yüzün geri kalan bölgelerinde açık tonda fondötenler kullanılmalıdır. Yüzünde oval bir görünüm elde etmek isteyenler, allıklarını yatay bir şekilde uygulamalıdır.

Kalp şekilli yüzlerDoğru makyaj tekniğiyle oval bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için, çene ve alın bölgesine dikkat etmek gerekiyor. Fondöteni doğal tonlarda ve çene bölgesine uygulamalı, yanak için ise açık renkli allıklar tercih etmelidirler. Kalp şekli yüzlerde, göz çevresini vurgulamak önemlidir. Bu sebeple koyu renkli göz makyajı tercih edilmelidir.

Uzak durmanız gerekenler 

Makyajınızı uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.  Örneğin; uzun suratlarda, açılı bir etki yaratmamak için allığı elmacık kemiği boyunca uygulamayın. Yuvarlak suratlarda allık kulaklara doğru yayılmalıdır. Oval suratlarda ise makyaj dengeli olmalıdır ve tek bir noktaya odak olmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar