Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları

Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları

Evden çok günümüzün çoğunu çalıştığımız iş yerinde veya ofiste geçiriyoruz. Bu noktada ailemizden çok gördüğümüz iş arkadaşlarımıza nasıl göründüğümüz çok önemlidir. Ofis ortamında yaptığınız makyajlar ne çok yoğun olmalı ne de çok salaş… Sizin için ofis makyajında en çok yapılan hataları listeledik.

Sürekli aynaya bakmak

Ofis saatleri içinde sürekli aynaya bakmak, yöneticinin pek hoşuna gitmeyecektir. Masanıza ayna yerleştirmek veya sürekli tuvalete gidip makyajınızı tazelemek, ofis içinde yadırganabilir. Bu nedenle risksiz makyajlar yapmanızı öneririz.

Işıltıdan uzak durun

Ofis makyajında parlak görünümden uzak durmalısın. Özellikle dudaklarınızda yoğun lipgloss uygulamak yerine saten veya mat rujları tercih edebilirsiniz. Yoğun ışıltılı makyajlar hafta sonuna veya parti makyajlarına daha çok yakışır, ofiste daha klasik renkleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Ofis ışığına dikkat edin Çoğu ofiste bulunan floresan ışıklar, makyaj yaparken sizi yanılgıya düşürebilir. Eğer makyajınızı ofiste yapıyorsanız doğal ışıkta veya tuvaletlerde bulunan ışıkla yapmanızı öneririz. Floresan ışık sizi olduğunuzdan sarı göstereceği için özellikle ten makyajında fazla fondöten uygulamanıza neden olabilir.

Yoğun kontür tekniğinden kaçının 

Kontür tekniğini ofis makyajında kullanmaktan kaçının. Keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak hatlar tercih edebilirsiniz. Kontür uygulaması için fondöten yerine bronzer kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar