Makyajsız bir cildin canlı görünmesi için püf noktalar

Makyajsız bir cildin canlı görünmesi için püf noktalar

Sağlıklı bir cildin en önemli özelliklerinden biri de canlı görünmesidir. Cildinizin makyajsız da nasıl sağlıklı ve canlı görünmesi konusunda tüm püf noktaları sizinle paylaştık. İşte makyajsız bir cildin canlı görünmesi için ipuçları…

Mutlaka nemlendirici kullanın

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cilt kuruğu artıyor. Cilt yüzeyinde, ince bir koruyucu tabaka oluşturarak cildi zararlı dış faktörlerden koruyan nemlendiriciler, bu kuruluğa bağlı çatlamalara, pullanma ve dökülmelere karşı cildi koruyor.

Su tüketimini arttırın ve cildinizi susuz bırakmayın 

Cildinizin doğal yoldan nemlenmesinin tek yolu su içmek.ten geçiyor. Günlük yaklaşık olarak 8-10 bardak su tüketimi, hayati ihtiyaçlarımızı karşıladığı gibi, cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için çok önemli. Cildin yetersiz miktarda su ile beslenmesi sonucunda kırışıklar, çatlaklar ve pek çok farklı deri rahatsızlığına davetiye çıkarabilirsiniz..

Günde 7-8 saat uyumaya özen gösterin Herkesin bildiği gibi düzensiz uyku vücudumuzda pek çok olumsuz etkiye sahiptir. Düzensiz uyku saatleri ile yeteri kadar dinlenemeyen hücrelerde serbest oksijen radikalleri ortaya çıkar ve bu cildinizin canlı görünmesini etkileyebilir. Bu bakımdan mutlaka günde 8 saat uyumaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar