Doğal görünümlü makyaj teknikleri

Doğal görünümlü makyaj teknikleri

Günümüzde ağır makyajların yerini artık ‘no makeup, makeup’ yani doğal ve yokmuş gibi görünen makyaj trendi aldı. Kozmetik mağazalarından sadece gerekli ürünleri satın almaya girdiğimizde, gereksiz birçok ürünle geri dönüyoruz. Bu durumu değiştiren ve trend haline getiren yabancı modeller ile makyözler az ürünle makyaj yapma fikrini keşfetti ve hayatımıza doğal görünümlü makyajlar sunmaya başladılar.

Ruj yerine renkli dudak nemlendirici tercih edin

Günümüzde birçok kozmetik markası kendine uygun ruj serisi ortaya çıkardı. Fakat bunların maliyetli oluşu sizi üzmesin.  Doğal ruj rengi kullanmak yerine  dudak nemlendiricilerini tercih edin. Bu sayede dudaklarınız rujun verdiği etki gibi daha doğal ve nemli gözükecek, aynı zamanda daha az maliyetli olacaktır.

En doğal gözler için kahverengi maskara kullanın

Siyah rimel, gözlerde çok dikkat çeken bir ürün olduğu için kahverengi bir maskara kullanabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizdeki rimel daha yumuşak görünecektir. Özellikle günlük makyajınızda kahverengi maskara kullanmayı ihmal etmeyin.

Keskin kontürler  yapmaktan vazgeçinDoğal makyajı tercih eden kadınlar net çizgilerden uzak dururlar. Eğer doğal görünmek istiyorsanız, dudaklarınızın etrafına ve iç tarafına, dudağınıza sürdüğünüz nemlendiricileri kullanın. Kaşlarınızı doldururken keskin çizgiler yerine, yavaş ve tek vuruş ile doldurun.

Yüzünüzdeki fazlalığı silin

Makyajın görünmez olması için çok az olması gerekir. Örneğin, gözlerinize rimel uygularken bir yandan mendil yardımı ile üzerinden geçin ve fazlalıkları alın. Diğer yöntem ise rimelin fırçası ile sürmek yerine, yine bir mendile rimeli sürerek gözlerinize uygulayabilirsiniz. Bu taktik tüm kullanacağınız ürünler için geçerlidir. Yüzünüze sürdüğünüz her ürün sonrasında ince bir tabaka halinde fazlalıkları silmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar