Belinize Göre Giyinin

Belinize Göre Giyinin

İnsanların vücut yapısı gibi bel yapısı da birbirinden farklıdır. Bazı kişilerin beli uzun, bazı kişilerin beli ise kısadır.

Her birey kendi vücudunun yapısını tanıyıp ona göre kıyafet tercih etmelidir. Vücudunuzun alt kısmı ile üst kısmının dengeli durmasını istiyorsanız kıyafetlerinizi vücut yapınıza uygun seçmelisiniz.

Belinizin, uzun mu yoksa kısa mı olduğunu basit bir yöntemle ölçüp öğrenebilirsiniz. İlk olarak koltukaltı ile belinizin arasını ölçün. İkinci olarak beliniz ile poponuz arasını ölçün. Eğer koltukaltınız ile beliniz arası ikinci ölçümden kısa çıkarsa kısa bellisiniz. Beliniz ve poponuz arası ilk ölçümden kısa çıkarsa uzun bellisiniz.

Kısa Belli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa belli bir yapıya sahipseniz vücudunuzun alt kısmı daha küçük görünür. Eğer beliniz kısa ise şunlara dikkat etmelisiniz.

Beli kısa olan kadınlar dikey çizgili kıyafetler tercih etmelidirler. Dikey çizgiler vücudun üst bölümünü daha uzun gösterirler. Kıyafetin çizgileri ince olursa vücudu daha ince ve uzun gösterir.

Vücudu sarmayan bol kıyafetler, belin nerede olduğunu göstermediği için tercih edilmelidir.

Beli kısa olan kadınlar kıyafetin üzerine kemer takmamalıdırlar. Kemer belin yerini gösterdiği için bunu tavsiye edilmemektedir. Eğer kemer kullanmanız gerekiyorsa kıyafetinizle aynı renkte kemer kullanabilirsiniz.

Uzun Belli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Uzun belli kadınların bacakları kısa görünüme sahiptir. Uzun belli kadınlar bacaklarının kısa olmasından yakınmaktadırlar. Peki, bacak boyunu olduğundan daha uzun göstermenin yolları nelerdir? Basit yöntemlerle bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz.

Belden başlayan kabarık bir elbise giyerseniz bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Gömlek giymek istiyorsanız kısa ve vücudunuza oturan bir model tercih etmelisiniz. Pantolon tercihiniz yüksek bel pantolonlardan yana olmalıdır. Kıyafetlerin altına topuklu ayakkabı tercih ederseniz daha iyi bir görünüme sahip olacaksınız.

Kalın Bele Sahip Olan Kadınların Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

Bütün bayanlar belinin ince olmasını ister. Ama bazen bu mümkün olmayabilir. Beli kalın olan bayanlar dökümlü ve akıcı kıyafetler giymelidirler. Koyu renkli bir üst giydiyseniz, alt kısma açık renkli bir kıyafet giyin daha zarif duracaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar