Yüzünüzün Şekline Göre Saç Stilleri

Yüzünüzün Şekline Göre Saç Stilleri

Saçınızı kestirmekmi istiyorsunuz, aklınızda çok güzel bir model var. Ancak bu saç modeli bana yakışır mı? diye endişeleniyorsunuz. Tek yapacağınız yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermek. İşte size yüz şeklinize göre saç modellerinizi belirleyen açıklama. Bu açıklamayla idealinizdeki modelinizi yaratabilir ve kendinize olan öz güveninizi biraz daha artırabilirsiniz..

Oval yüz: Yüzünüzü oval ise, kısa kesilmiş veya katmanlı, kısa ya da uzun, bağlı ya da açık, hemen hemen her tarz yüz şeklinize çok yakışacaktır.

Kare yüz şekli:Saçlar aşağı yönlendirilerek kare şekilli yüz kenarları yumuşatılmalı ya da düzeltilmelidir. Eğer uzun saçlarınız varsa, omuzlarınızdan aşağıya gönül rahatlığıyla bırakabilmelisiniz. Ama saç tipiniz kısa ise, o zaman kenarları yuvarlak veya U şeklinde olabilir ve taç kullanabilirsiniz.

Yuvarlak yüz: Eğer yüzünüzün şekli yuvarlak ise, saçınızı yüzünüzün kenarlarını örtecek şekilde taramalısınız.Size en çok yakışacak stilin katmanlı kabartılmış stil olduğunu unutmayın. Ancak, uzun saçlı ya da omuz uzunluğunda saçınız varsa, her zaman bir yandan ayırın.

Elmas yüz şekli: Bir elmas şekli yüze sahipseniz küçük bir çeneye de sahipsinizdir ve bu durumu 0dengelemek için saçınızda yuvarlak bir kesim yaptırmalısınız. Geniş demet yapılmış saçlar yüzünüzü oval gösterir.Ancak, sizin için en iyi seçim yine kısa saç olacaktır.

Armut yüz şekli: Yanaklarınızın ince görünmesi için saçlarınızı kulaklarınızın arkasına sokabilirsiniz. Bu yüz şekli için ideal saç uzunluğu omuzlarınıza kadardır. Uzun saç, çene daha geniş görünmesini sağlar.

Yüz Şekline Göre Saç Stilleri Sizinde Bir Sitiliniz Olsun..

Etiket yuvarlak yüz katmanlı saç kabarık saç oval yüz kare yüz saç stilleri Yüze Göre Saç

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar