Yaz Makyajı Trendleri

Yaz Makyajı Trendleri

Yaz Makyajı Trendleri; İki ünlü ve başarılı makyaj artisti Nur Toktay ve Gila Benzera, Yaz sezonu makyaj trendlerini ve bu trendleri nasıl uygulayacağınızı sizler için açıklıyor.

Yaz Makyajı Trendleri..

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GÖLGE VERME

Temel olarak bilinmesi gereken tek bir şey var; Kusurları örtmek için gölgelendirme şart.Bunu yaparken de ciltten bir-iki ton daha koyu fondöten tercih etmek gerekiyor.

UZUN YÜZLER:

Yüzün uzun görünmesinin nedeni alın yapısının yüksekliği ve çene yapısının uzunluğudur.Alnı bu görüntüden kurtarmak için çevresini koyu renkli fondöten yardımıyla gölgelendirmek gerekir.Çenenin uzunluğu çene bölgesine uygulanan gölge ile ortadan kalkar.Son olarak transparan bir pudra ile fondöteni sabitlemek yeterli olacaktır.

YUVARLAK YÜZLER:

Yüze oval bir görünüm vermek için yapılan ilk iş elmacık kemiklerini belirginleştirmektir.Gölgelendirme elmacık kemiklerin altından şakaklara doğru yapılmalı.Çene kemiği de yine koyu renkli fondötenle kullanarak gölgelendirilir.Yüzde elmacık kemikleri belirgin değilse ortaya çıkarmak gerekir.

ÜÇGEN YÜZLER:

Alın geniş, çene ince ve uzundur.Alnı daraltmak için ten renginden bir-iki ton koyu fondöten ile şakaklara doğru gölgelendirme yapılmalıdır.Alnın saç diplerine kadar olan bölümüne ise normal fondöten uygulanır.Gölgelendirme şakak kemiklerinde baskın iken çene bölgesinde tene uygun fondöten tercih edilerek yapılır.Üçgen yüzlerde toprak tonlarında allık sürmek gerekir.Gölge gibi algılanacağından yüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlar.Şeftali tonları ise her ten rengine uygundur.

KARE-KÖŞELİ YÜZLER:Göze çarpan, çene kemiklerinin çıkık, alnın dikdörtgen ve aynı zamanda bombesiz olmasıdır.Alın bölgesinde yapılacak gölgelendirme yine şakak kemiklerine doğru uygulanmalıdır.Kulak memesinin alt kısmından başlayıp çeneye kadar olan bölüm ise koyu renk fondöten ile gölgelendirilir.Bu tip yüzler kemikli olduğu için elmacık kemikleri de genelde çıkıktır.Ve yüzün güzelliğini vurgulayan en önemli detaylardır.

Makyaj artisti Gila Benezra’dan..

SEZONUN DOĞAL GÖRÜNÜMLERİ

Makyajda son trend, doğal görünüm. Ve bu trend çok uzun zaman sürecek gibi görünüyor. Artık birçok kişi abartılı makyajdan kaçınıyor. Makyajı ise sadece sağlıklı ve daha canlı görünmek adına kullanıyor. Bunun için de bazı kurallara uymak gerekiyor…

Makyajın daha hoş görünmesi için makyajdan önce temiz bir cilt hazırlanmalı.Cilt önce temizlenip arındırılmalı.Daha sonra nemlendirerek makyaja hazır hale getirilmeli.Temiz ve nemli bir cilt her zaman daha az makyaj gerektirir.Böylece ten makyajı daha doğal bir görünüme kavuşur.Seçilecek fondöten rengi kişinin teninde kaybolan renk olmalı.Fondöten seçerken uygulayacağınız ufak bir test sizi yüzünüzde maske gibi durabilecek olan fondötenden kurtarır.Çene bölgesinde uygulayacağınız renk testiyle cildinizle birebir örtüşen rengi bulduğunuzda o sizin fondöten renginiz olur.Yapılan en büyük yanlış bronz görünmek adına koyu renkli bir fondöten seçmektir.O zaman fondöteni boyuna belki dekolte bölgesine de sürmek zorunda kalırsınız.Bronz bir görünüm elde etmek için doğru ten renginizde seçtiğiniz fondötenin üstüne bronz pudra uygulayın.Alın, çene, elmacık kemikleri ve burun dışındaki bölgeler mutlaka aydınlık kalmalı.Allığınızı hafifçe gülümseyerek yanaklarınıza dairesel hareketlerle sürün.Allık seçimlerinizi canlı renklerden yana yapın.Unutmayın, dikkat çekici tonlar sizi olduğunuzdan daha sağlıklı ve daha genç gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar