Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpik nasıl takılır; Kısa sürede yüzde en büyük değişimi yaratan aksesuar takma kirpiklerdir. Piyasada bulabileceğiniz bin bir çeşit model kirpik ile gözlerinizi istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Bunun yolu sadece takma kirpiğin nasıl takılacağını öğrenmekten geçiyor. İşte sizlere takma kirpik takma hakkında birkaç önemli bilgi.

Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

1 – Kirpik Seçimi: 

Takma kirpiğin birçok farklı çeşidi var.  Hangisini alacağınıza karar verirken; kirpiğin, göz şeklinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.  Bunun yanında kirpiğin boyu da çok önemli.  Göz ile kaşın arasındaki mesafe çok geniş değilse, çok uzun bir takma kirpik abartılı durabilir.  Takma kirpik seçiminde bir diğer önemli nokta kirpiğin, yapacağınız makyaja uygun olması. Buğulu gözler için yuvarlak, ortada uzun, kenarlarda kısa kılları olan bir kirpik seçmelisiniz. Eyeliner kullanıyorsanız ya da kedi gözü makyajı yapacaksanız kısa başlayıp sonlara doğru uzayan bir kirpik seçebilirsiniz.  Takma kirpikler; Şerit kirpik ve tekli kirpik olarak ikiye ayrılır. Tekli kirpikleri takmak daha çok zaman alır ama sonunda daha doğal ve kalıcı bir sonuç alabilirsiniz. Buna karşın şerit kirpik takmak, herkesin evde kendi başına yapabileceği bir işlemdir. Bu yüzden, bu konumuzda sizlere şerit kirpik takmayı anlatacağız.

2 – Takma Kirpik İçin Yapıştırıcı:

Çoğu markanın yapıştırıcısı, kirpikle beraber paketten çıkar. Ama yapıştırıcıyı ayrı olarak da alabilirsiniz. Yapıştırıcı siyah ya da beyaz olabilir. Beyaz yapıştırıcı kuruduğu zaman saydamlaşır. Eğer takma kirpik kullanmaya alışık değilseniz, bu sayede yapıştırıcının kuruduğu zamanı daha kolay anlayabilirsiniz. Malzemeleriniz hazırsa hemen uygulamaya geçebilirsiniz.

3 – Takma Kirpiği Takmadan Önce !!!Kirpiği göz makyajınızı tamamladıktan sonra takmanızı öneririm. Gözünüze ağır bir makyaj yapmak istemiyorsanız, en azından takmadan önce bir kalem çekmelisiniz. Böylece kirpik gözünüz ile daha iyi bütünleşir. Kirpikleri takmadan önce takma kirpiğin dibindeki şeridin rengine dikkat etmelisiniz. Şerit şeffaf ya da beyazsa kirpiği çıkarmadan önce, göz kaleminiz ile şeridi hafifçe boyayın. Kirpiği takmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kirpiğin gözünüz ile aynı boy olması. Bunu sağlamak için yapıştırıcıyı sürmeden önce kirpiği gözünüzün üstüne koyun ve uzun olan tarafı kesin. Unutmayın; Hiç kimsenin kirpiği göz pınarından başlamaz; ölçerken çok dipten başlamamaya dikkat etmelisiniz.

4 – Takma Kirpiği Takarken

Yapıştırıcıyı kirpiğin şeridine eşit dağılacak şekilde sürün. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra 1dk. kadar bekletin. Bu süre yapıştırıcının biraz kurumasını ve ilk kayganlığının geçmesini sağlayacak. Böylece kirpiğe gözünüzün üstünde yön vermek kolaylaşacak. Bir cımbız yardımıyla kirpiği kendi kirpiklerinizin üzerine bırakın. Kirpiklerinize ne kadar yakın yapıştırabilirseniz o kadar iyi. Yapıştırıcı kuruyana kadar cımbızı kullanarak kirpiği kendi kirpik köklerinize yakınlaştırmaya çalışın. Bu arada köşeler biraz daha zor yapışabilir. Köşeleri yapıştırmak istediğiniz yerlerde birkaç saniye cımbızla tutarsanız daha az zorlanırsınız.  Kirpiği taktığınız açının da çok önemli olduğunu unutmayın! Kirpikler yukarı bakmalı, gözlerinizi açmalı. Yapıştırıcı kururken gözlerinizi açık tutmaya dikkat edin. Şimdi sıra diğer gözünüz de; Bu noktada en önemli şey, iki gözün kirpik açısının aynı olması. İki taraf da kuruduktan sonra maskara sürerek kendi kirpiğiniz ile takma kirpiğin kaynaşmasını sağlayın.

Kolay gelsin..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar