Selülit ve çatlaklardan nasıl kurtulunur?

Selülit ve çatlaklardan nasıl kurtulunur?

Oldukça rahatsız olduğumuz çatlaklardan eğer sizde doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız bitkisel besinleri kullanmalısınız. İşte sizin için hazırladık…

BROKOLİ

Brokoli, düşük kalorili, sağlıklı ve oldukça lezzetli bir sebze. Vücudun kolajenini sertleştiren özel bir alfa-lipoik maddeye sahip olması mucizevi özelliğini bir kez daha gösteriyor. Bu madde selüliti azaltmaya yardımcı olur.

Başta hanımlar olmak üzere günümüzde beylerin de oldukça rahatsız oldukları konulardan birisi de vücut çatlaklarıdır. Gençlerin ergenlik döneminde ve kadınların hamilelik döneminde rahatsız olduğu bu kötü görünümlü çatlaklardan kimyasal ve bitkisel yollarla kurtulabilirsiniz. Bu çatlaklardan bitkisel yolla kurtulmak daha çok tavsiye edilir. Eğer sizde vücudunuzda oluşan bu çatlaklardan doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız bitkisel besinleri kullanmanız daha faydalı olacaktır.

ÇATLAKLARI GİDERMEK 

Vücudunuzun belirli bölgelerinde meydana gelen çatlaklardan cadı fındığı sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Cadı fındığı, selülitlere de birebirdir.

ISPANAK

Ispanak, A vitamini yönünden çok zengindir. Kolajenin azalması sonucunda selülit meydana gelir. Ispanak bu kolajen miktarını artırarak selülitin giderilmesine yardımcı olur.

MUZÇinko bakımından oldukça zengin olan muz, cilt hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca, kan akışını da oldukça hızlandırır. Yani selülitlerden kurtulmanız için en etkili meyvelerden biridir.

LİMON

Limon, vücuttaki asit-alkali dengesinin korumasını sağlar. Selüliti meydana getiren çeşitli toksinlerin vücuttan atılmasında oldukça etkilidir.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı ile selülitli bölgeye yapılan masajlar harika etkiler yaratır. Kan dolaşımını arttırır ve cildi yumuşatır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar