Saç Yapısına Göre Kesim Önerileri

Saç Yapısına Göre Kesim Önerileri

Saçınızın rengi gibi kesimi de çok önemli! Kıvırcık saça perçemin, çok fazla ve kalın saça sahipseniz saç modeli olarak kısa kesimin yakışmaması, kesim sonrası pişmanlıklar gibi nedenlerden dolayı saç kesimi göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. İşte saçınızın cinsine göre size en çok yakışacak saç kesim model önerileri.
İnce telli ve düz saçlar
Saçınızı omuzlarınızdan aşağıya uzatmayın; zekice kesilmiş katlar saçınızı daha kalın göstererek hareket kazandırır. Yüz şeklinize uygun bir perçem de iyi fikirdir. Bop saç kesim modeli, revaşta olan ve gayet güzel imaj yaratan bir kesim olduğu için tercihler arasında olabilir.
Kalın ve sert saçlar
En kolay saç tipidir ama sürekli bakım ve kontrol gerektirir. Fazla kısa kesmeyin, yoksa çim adama benzersiniz.

Dalgalı saçlar
İnceden kalına doğru uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk tamamen yüz şekline bağlıdır. Ne kadar uzatırsanız, dalgaları o kadar azalır.
Kıvırcık saçlar
Bu saçların yapısı büyük çeşitlilik gösterir, ancak önünüzdeki seçenekler sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz hale getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı sağlıklı tutmak için sürekli bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en iyisi.

Etiket Saç Bakımı Saç Modelleri dalgalı saçlar düz saçlar ince telli saçlar kıvrık saçlar Her saça her kesim olmaz saç yapısına göre kesim şekilleri Nasıl Olmalı saç yapısına göre kesim şekilleri katlı kesim kat kat saç saçları kat kat kestirme güzellik bakım dalgalı saçlara hangi saç kesimi uygun hangi saca hangi model Katlı kesimler hangi saçlar için uygundur?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar