Makyajsız Güzel Görünmenin 7 Basit Kuralı!

Makyajsız Güzel Görünmenin 7 Basit Kuralı!

Makyajsız güzel görünmek aslında cok da zor değil. İyi uyuyun, her zaman gülümseyin. Makyajsız güzel görünmenin ve 7 adımda doğal güzelliğin yolları yazımız da.

 

1. Kaşlarınızı şekillendirin

Makyajsız bir yüzde bütün dikkatler kaşlara yönelir. Bu yüzden yüzünüze uygun bir şekilde kaşlarınızı almalı ve saç renginize göre bir kaş kalemi, pomadı, farı ile kaşlarınızı şekillendirmelisiniz.

2. Bakışlarınıza canlılık katın

Gözlerinizin canlı ve büyük görünmesini istiyorsanız kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırın, ardından transparan bir jel uygulayın.

3. Göz altı morluklarıyla vedalaşın

Eğer gözlerinizin altında morluklar varsa bu morlukların asıl sebebi B vitamini ve demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu morlukları geçirmek için kırmızı et ve ciğer tüketiminizi arttırmalı ya da her sabah yeşil çay ve nane ile soğuk kompleks yapabilirsiniz.

4. Özgürce gülümseyin

Parlak ve içten bir gülüş her görüntüyü düzeltebilir. Ancak dişlerinizin gülüşünüzü mahfetmesini istemiyorsanız, çay ve kahve gibi dişlerinizi sarartan içecekleri içtikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayın. (Ayrıca bu tarz içecekleri pipet ile de içebilirsiniz.)

5. Dudaklarınızı nemlendirin
Dudaklarınızı yeterince nemlendirdiğinizden emin olun. Çatlak ve kurumuş dudaklar hiç hoş bir görüntü değil ne yazık ki. Yumuşacık ve ışıl ışıl dudaklar için dudak balmları, zeytinyağı ve diğer bitkisel yağlar işinizi görecektir.

6. Düzenli bir şekilde uyuyun

Hem makyajsız, hem de uykusuz görünmek istemiyorsanız gece 23:00’den önce yatmalısınız. Çünkü vücut gece yarısından önce en önemli güzellik hormonlarından olan ‘melotonin’ hormonunu üretir. Günde 7 ile 9 saat arasında uyumaya özen gösterin.

7. Renk seçimine dikkat edin

Makyajsızsanız kıyafetinizin rengini koyu ve soğuk renklerde tercih etmemelisiniz. Koyu ve soğuk tonlar yerine mavi, yeşil ve şeftali tonlarını tercih edin. Bu renkler sizin daha canlı ve sağlıklı görünmenizi sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar