Kirpik Uzatma Önerileri

Kirpik Uzatma Önerileri

Kirpik uzatma önerileri; Kadında yüz güzelliği, yüzde de göz güzelliği kadını kadın yapandır. Uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmayı her kadın ister.

Uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmayı her kadın ister, bazı kadınlar bu konuda şanslıdır, doğal olarak sık ve uzun kirpiklidir fakat çoğu kadının kirpikleri seyrek, güçsüz ve kısadır.

Ve kadınlar bu açıklarını rimelle kapatmaya çalışırlar. Uzun kirpikleri çoğu kadının ortak hayali fakat bu hayale kavuşmak zor görünebilir, fakat şunu bilelim bu hayal imkansız değil, sizler için araştırdığımız kirpik uzatma önerileri ile sizde hayal ettiğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Vazelin kullanın!

Temiz parmaklarınızla veya bir pamuklu çubuk kullanarak üst kirpik hattınız üzerinden vazelini ince bir kat uygulayın. İsterseniz, yatmadan önce uygulayın, ve onunla Uyuya bilirsiniz sakınca yok, ya da günün istediğiniz bir saatinde vazelin uygulaması yapabilirsiniz. Kurutucu maddeler ve havadaki diğer zararlı maddelerden kirpikleri koruyucu vazelin mont ve mühürler her kirpik. Sonuç olarak, kirpiklerinizi böylece daha güçlü ve sağlıklı olmak dışında büyüyen, daha etkili nemli kalır. Vazelin havadaki zararlı maddelerin kirpiklerinizi tahrip edip dökmesinden, zayıflatmasından korur. Bunun sonucunda kirpikleriniz daim nemli kalan kirpikler daha sağlıklı ve güçlü uzar.

Çözüm doğal yağlarda!Gece yatmadan ya da günün herhangi bir saati, kirpik diplerinize doğal yağları sürün. Kirpik için uygulanabilecek pek çok doğal yağ vardır, bu yağların hepsinin ortak amacı vardır, kirpikleri kurumaktan, dökülmekten koruyarak sağlıklı uzamalarını sağlamak. Fakat bu yağlardan kimi diğerlerinden daha etkilidir, en etkili olarak kabul edilen ve güzellik uzmanlarınca en çok tavsiye edilen yağlar; zeytinyağı, E vitamini yağı ve hint yağıdır. Çünkü bu maddelerin besleyicilik oranları çok fazladır. Bir pamuklu çubuğa bir miktar uygulayın ve gece yatmadan sürün, fakat yatmadan yağın kurumasını beklerseniz, daha yerinde olur.

Yumurta akı ve hint yağı maskesi!

Yumurta akı protein deposudur, hatta pek çok kadın yumurta akını zeytinyağı ile karıştırarak düzenli olarak saçlarına uygular, ve bu sayede saçları uzar, güçlenir, aynı şekilde yumurta akını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken yumurta akını ve hint yağını eşit miktarlarda karıştırın ve pamuklu çubuk yardımıyla bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Düzenli kullanım sonucu uzun kirpiklerinizle göz kamaştıracaksınız!

Kirpik uzatıcı ürünleri deneyebilirsiniz!

Piyasada pek çok kirpik uzatıcı mevcuttur ve bunlardan bazılarının kirpikleri uzattığı güçlendirdiği yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Bu ürünlerin içeriğinde peptitler, aloe vera, vitaminler ve diğer kirpiklerinizi uzatan ve güçlendiren etkili maddeler bulunur. Kirpiklerimizi uzatmak için bu uzatıcılar da denenebilir.

İyi beslenin, uzun kirpikleriniz olsun!

Doğru beslenin. Dengeli bir diyet kirpik büyümesi dahil vücudunuzun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlar. Kirpiklerinize daha güçlü bir görünüm için B vitamini içeren gıdalara özellikle biotin içeren yiyecekler yemeye özen gösterin. Araştırmalar gösteriyor ki biotini günlük diyet listesinde artıranların veya hap olarak alanların kirpikleri ve saçları daha hızlı uzuyor. Biotin eksikliğinin erken ve hızlı kirpik kaybına yol açtığına dair deney sonuçları mevcuttur. Biotin doğal olarak maya , karaciğer, karnabahar, somon, muz, havuç, yumurta sarısı, sardalye, baklagiller ve mantarda bulunur.

Kirpik Koruyucu kullanın

Maskaralar kirpiklerinizi daha uzun, gözlerinizi daha güzel gösterebilir. Fakat çoğu rimel kirpiklere zarar verir, makyaj temizlediğinizde makyaj pamuğunuzdaki kirpiklerden de bunu anlayabilirsiniz.. Bunun için size tavsiyemiz, pro-keratin içeren piyasada kirpik koruyucusu bakımı olarak satılan ürünlerden temin etmeniz. Bu ürünler kirpiklerinizi besler, güçlendirir ve dökülmesini önler.

Maskaralara dikkat!

Ne kadar az rimel kullanmayı tercih ederseniz, kirpiklerinize o kadar hızlı ve çabuk büyüyecek. Gözleriniz hassasa hipoalerjenik içerikli rimeller sizin için, bu rimeller hassas gözler içindir. Suya dayanıklı rimellerden uzak durun! Suya dayanıklı rimeller, uzun süre kirpikte kalacak şekilde üretildiğinden özellikle zayıf kirpikler için çok zararlıdırlar ve kirpikleri hem kırar hem dökülmesine neden olurlar. Makyajla uyumayın, makyajınızı tam çıkarmazsanız, kirpiklerinize sürdüğünüz rimel kalıntıları gece boyunca kirpiklerinize zarar verecektir. Kirpiklerinizi zarardan korumak için 6 ayda bir rimelinizi değiştirin.

Kirpik kıvırıcı ve kirpik şekillendirici ürünlerden uzak durun!

Kirpiklerimiz çok hassastır, az bir zorlama ile bile dökülüp kırılabilir. Bu kadar hassas olan kirpiklere kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpik perması yapmak vb uygulamalar büyük zarar verir, başka görüntü güzeldir fakat kısa sürede eldeki bulgurdan da oluruz!

Kirpiklerinizi günlük olarak, saçlarınızı taradığınız gibi fırçalayın.Nasıl saçı taramak fırçalamak saç derisindeki kan dolaşımını uyararak saçın çıkmasını hızlandırdığı gibi, kirpiklerinize hafifçe kirpik fırçasıyla fırçalamak kirpik köklerini uyarır, ve hızla büyümesini yardımcı olur.

Kirpik diplerinize masaj yapın!

Kirpik diplerine masaj uygulamak, kirpik köklerini uyarır, ve kan akışını düzenler, bu durum kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. Yapmanız gereken, küçük dairesel hareketler kullanarak kirpik dipleriniz boyunca masaj yapmak, çok fazla baskı uygulamaktan kaçının. Günde 5 dakika yeterlidir.

Kirpik uzatma teknikleri imdadınıza yetişebilir!

Güzellik salonlarında uygulanan ipek kirpik uygulamaları da kısa kirpikleriniz için çözüm olabilir. Bu uygulamada sentetik kirpikler tek tek, doğal kirpiklerimiz aralarına yapıştırılır. işlem birkaç saat sürer fakat kalıcılığı haftalarca sürer. Yalnız bu kirpik uzatmalarının şöyle bir yan etkisi vardır. Belli süre sonunda sentetik kirpikler dökülünce kendi kirpiklerinizin de dökülmesine neden olabilir.

Bazı göz ilaçları kirpik uzatıyor!

Göz hastalığına karşı geliştirilen bir ilacın yan etki olarak kirpikleri uzattığı belirlendi. Glokom hastalığı ilacının bu güzel yan etkisinin, rimellerin çöpe atılmasına yol açması bekleniyor. Bu ilaçla ilgili bir deney yapıldı, ilacın bulunduğu jeli tatbik edenlerin kirpikleri 6 haftada 2 milimetre uzadı. Bu kişilerin kirpikleri deneyde yer alan bu ilacı kullanmayanlara oranla iki kat hızlı uzadığı tespit edildi. Bu ilacı arzu ederseniz göz doktorunuzdan yazdırabilirsiniz. Fakat bazı kişilerde gözde kaşıntı, yanma, irritasyon vb yan etkileri var ilacın maalesef.

Doktora Başvurun!

Pek çok şey denediniz fakat kirpiklerinizde dökülme geçmiyorsa bir doktora görünün. Kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilecek göz enfeksiyonları, hipotiroidizm, oto-immün hastalıklar, göz kapağı enflamasyon ve trikotillomani gibi pek çok rahatsızlık vardır. Kirpiklerinizi uzatmayı denemeden önce, dökülmesini önlemek için tedavi olun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar