Kaş ekimi nasıl yapılır ?

Kaş ekimi nasıl yapılır ?

Kaşlar ve gözler… Bir yüzü değiştiren en büyük unsur! Gözleri değiştirme lüksümüz olmayabilir ancak kaşları değiştirebilirsiniz. Bu konuda kaşları gür ve kaıl olanlar bir hayli şanslı durumda! İstekleri şekilde gür kalın kaşlarına şekil verebildikleri gibi kaş doldurma telaşları yok! Bu durum ne yazık ki kaşlarını sürekli olarak boyamak sorunda kalan seyrek kaşlılar için söylemek pek mümkün olmuyor. Ancak seyrek kaşlılar için son zamanlarda oldukça moda olan kaş ektirme tekniği ile kaş boyama derdine son verilebiliyor! Nasıl mı kaş doldurma hakkında merak ettikleriniz…

UYGUN DONÖR HANGİSİ?

Bugün elmaelma.com okurları için seyrek kaşlılar için kaş ekimi hakkında sıklıkla soruna soruların yanıtını bir araya derledik. Kaş ekimi için oldukça önemli olan ekimi gerçekleştirilmesine yardımcı olan uygun donördür. Bu alanda saç derisi kaş ekimi için ideal verici kaynaktır. Kaş ekiminde önemli olan oldukça doğal görünmesidir. Bunu elde edebilmek için, ”tek saç teli içeren saç kökleri alınarak doğal kaş yapısına uygun olarak doğru pozisyonda ve açıyla tek tek ekilir. Kaş tasarımında doğal kıvrım, kaş tellerinin çıkış açısı ve yönünün doğru bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir.” Kaşın doğal ve estetik bir görünüme sahip olması için gereklidir. Bu kriterlere uyum sağlanmadığı zaman doğal olmayan bir görünüm oluşur. Ekilen kaşlar kalıcıdır ve uzamaya devam ederi. Bu nedenle uzama sıklığına göre düzenli bakım gerektirir.

EKİM NASIL YAPILIR, SÜREÇ ACILI ACILI MI?İşlem, lokal anestezi ile hafif oral sedasyon altında, bir günlük prosedür olarak gerçekleştirilir ve 2 ila 4 saat sürer. İşlem sürecinde ağrı ya da acı hissedilmez. İlk 3 ila 5 gün içinde minimal kabuklanma ve kızarıklık süreci tamamlanır. Hastalar prosedürün tamamlanmasından hemen sonra düzenli olarak rutin aktivitelere geri dönebilirler.

Tipik bir kaş restorasyonu, her bir kaş için 50 ila 350 arasında grefte ihtiyaç duyabilir. Bunun için saç köklerinin teker teker alınarak ekildiği FUE ya da DHI teknikleri tercih edilebilir.

İşlem, lokal anestezi ile hafif oral sedasyon altında, bir günlük prosedür olarak gerçekleştirilir ve 2 ila 4 saat sürer. İşlem sürecinde ağrı ya da acı hissedilmez. İlk 3 ila 5 gün içinde minimal kabuklanma ve kızarıklık süreci tamamlanır. Hastalar prosedürün tamamlanmasından hemen sonra düzenli olarak rutin aktivitelere geri dönebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar