Hızlı Güzellik Tavsiyesi

Hızlı Güzellik Tavsiyesi

Özel bir geceye hazırlanmak için bırakın 5 dakikayı, 5 saatin bile az olduğunu düşünenlerdenseniz, makyajın pratik kurallarından haberiniz yok demektir. Zamanınız kısıtlı olduğu halde gecenin yıldızı siz olmak istiyorsanız, saatinize bakın ve son 5 dakikayı başlatın!

Uzun zamandır beklediğiniz bir partiye hazırlanmak ne kadar zamanınızı alıyor? Elbise seçimini saymazsak kuaför ve makyaj tahmini olarak en az bir saat anlamına geliyor. Bu iyi bir tahmin; tabii zamanınız bolsa. Peki ya iş çıkışında birden arkadaşlarınız sizi bir partiye davet etse ya da uzun zamandır beklediğiniz yemek teklifini alsanız, o zaman ne yapacaksınız? Mecburen 5 dakikada harikalar yaratmaya çalışacaksınız. İşte 5 dakikada güzelleşmenin yolları!

5 dakikada buğulu gözler

Gece makyajında her zaman gözler ön planda oluyor. Eğer 5 dakikanız olduğu halde iyi görünmek istiyorsanız buğulu bir göz makyajı sizin için en uygun olan stil olacak. Bunun için sadece yumuşak, siyah bir göz kalemine ve bej renkli bir göz farına ihtiyacınız var. Önce göz kalemiyle üst kirpiklerinizin dibinden göz kalemini çekmeli, sonrasında aynı işlemi alt kirpiklerinize de uygulamalısınız. Daha sonra bir far fırçası yardımıyla kirpik diplerinden başlayarak göz kapağınıza bej renkli farı sürmelisiniz. Ardından yine ince bir far fırçasıyla alt kirpik diplerinin üzerinden de farla geçmelisiniz. Böylece gözünüzde siyah ve bej renk karışırken, buğulu bir göz makyajına sahip olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise dağılan yerleri dikkatlice bir kulak çubuğu yardımıyla silmek.

1. Bobbi Brown far,
2. Burberry göz kalemi,
3. Nuxe Touche Prodigieuse çok amaçlı kapatıcı makyaj fırçası,
4. Shiseido göz kalemi,

Göz kalemi

Hızlı ve çabuk bir makyajda kullanılacak göz kaleminin yapısı çok önemli. Bir kere yumuşak bir kalem olmalı; böylece üst göz kapağınıza eyeliner gibi kalemi kolayca çekebilirsiniz. Koyu tonda bir siyah olursa işiniz daha da kolaylaşır ve makyajınız dağılmamış olur. Göz kaleminin ucu da açık olmalı. Çünkü, kalın uçlu bir göz kalemi çektiğiniz çizginin de kalın olmasına neden olur. Bu da göz makyajını çabuk dağıtır. Suya dayanıklı göz kalemleri de temizlenmesi zor olsa da ideal. Eğer zamanınız varsa ve eyeliner çekebilecekseniz, eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmelisiniz. Eğer eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız aşağıya doğru bakıp, üst göz kapağınızı elinizle germelisiniz. Çizgiyi çekerken göz kuyruğunda bitirmelisiniz.

1. Amway Artistry eyeliner,
2. Estee Lauder Double Wear eyeliner,
3. Nars eyeliner,
4. Mac Superslick eyeliner,

5 dakikada saçınızı farklılaştırın

Saçınızı yıkayacak vaktiniz yok ve iş çıkışında uzun zamandır beklediğiniz yemek teklifini aldınız; ne yapacaksınız? Önce paniğe kapılmayacaksınız, sonrasında ise saçınızın uçlarına saç parlatıcı spreylerden sıkıp, saçlarınızı tarakla iyice tarayacaksınız. Sonra bir tokayla saçınızı at kuyruğu yaparak tutturmalısınız. Saçınızın uçları parlatıcı sayesinde daha parlak görünecek. İsterseniz saçınızın üst tarafına birkaç renkli toka takarak farklı bir tarz yaratmış gibi görünebilirsiniz.

Saçınız yağlandıysa

Eğer aceleniz varsa ve bir yere yetişmeye çalışıyorsanız, saçınızı yıkamaya vaktiniz olmaz. Bu durumda imdadınıza talk pudra yetişecek. Bir miktar talk pudrayı saç diplerinize döktükten sonra elinizle iyice dağıtmalısınız. Fakat dikkatli davranmalısınız; çünkü saçın dibinde beyaz pudranın görünmesi kepekli bir görüntü de oluşturabilir.

1. Roman toka,
2.Yves Rocher hacim verici sprey,
3. Asssortie toka,
4.Osis Body Me, dolgunlaştırıcı serum,

5 dakikada gecenin güzeli olun

Eğer aniden çıkan bir partiye gidecekseniz işe, saçınızdan başlamalısınız. Bu yıl saçta kullanılan aksesuarlar çok moda. Saçınızı topladıktan sonra taşlı bir tacı saçınıza takabilirsiniz. Böylece saçınız gündelik görüntüsünden kurtulur. Yanaklarınıza bronz bir allıkla renk vermelisiniz, sonra da dudaklarınıza kırmızı tonlarında bir ruj sürebilirsiniz. Tabii maskara sürmeyi de unutmamalısınız. Böylece hem doğal görünürsünüz hem de akşama hazır hale gelmiş olursunuz.

1. Givenchy Prisme Visage Blooming Ouvert allık,
2. Mac lip gloss,
3. Bobbi Brown Nude lip gloss,
4. Estee Lauder Bronze Goddess allık,
5. Givenchy Gloss Crystal,L.
6. Accessorize taç,
7. Witch Accessories taç,
8. Asssortie taç,

Saç aksesuarı seçimi

İLGİLİ HABER

Güzelliğin En Önemli 8 Kuralı


Saç aksesuarı seçerken, bu sezonun modası olan taçlardan kaçamayacaksınız. Sade bir saç modeli için kenarında küçük bir çiçek olan taçlardan yardım alabilirsiniz. Eğer gösterişi seviyorsanız renkli ve büyük taşları olan taçlardan da kullanabilirsiniz. Bu sezon boncuklu, incili taçlar da çok moda. Böyle bir taçla da saçınızı modern ve farklı gösterebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar