Gögüs Ve Dekolte Bakımı

Gögüs Ve Dekolte Bakımı

Göğüslerde meydana gelen sarkma,  gevşeme, aşırı yumuşaklık gibi deformasyonlar bayanların en çok şikayet ettiği konuların başında yer almaktadır.

Gögüs Ve Dekolte Bakımı

Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirirler; ve bu durum estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına ve çeşitli yöntemler aramasına neden olur.

Göğüs güzelliğini korumak için öneriler

Çok sıcak su ile duş almayın. Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın. Üstsüz güneşlenmeyin. Doğru sütyen kullanın. Sütyensiz spor yapmayın. Sürekli yüz üstü yatmayın. Çok sık kilo alıp vermeyin. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştırıcı egzersizleri ihmal etmeyin.

Göğüs Dekoltesi Bakımı Nasıl Yapılır

Göğüs dekoltenize de her gün makyajınızı temizleyip, bakım yaptığınız gibi günlük bakım uygulamalısınız. Fakat fazlasıyla hassas olan dekolte bölgenizi, cildinizi temizlerken kullandığınız ve bu bölgeyi kurutacak sabunları tercih etmemeli, daha yağlı ya da daha kremli ürünleri tercih etmelisiniz.

Nemlendirici Kullanın

vücudun en hassas bölgelerinden biri göğüs dekoltesi bölgesidir. Bulunan yağ oranı bu bölgede çok daha az ve derisi de çok daha incedir. Göğüs dekoltenizin bu nedenle doğal nem oranını kaybetmemesi büyük önem taşıyor. Elastikiyetini yıllar içinde kaybeden deri, nemlendirilmediği zaman yaşlanma etkilerine çok daha hızlı yenik düşüyor. Göğüs dekoltenize bu nedenle her gün nemlendirici uygulamanız çok önemlidir.

Masaj Yapın

dışarıya her gün çıkmadan evvel, çok daha genç ve hoş bir görünüm için dakikanızı alacak ufak bir masaj seansı yapın. Bir poşete bir parça buz alıp, koyun. Daha sonra göğsünüzden çenenize kadar dairesel hareketlerle masaj yapın. Cildinizin ne kadar farklı göründüğüne inanamayacaksınız. Sadece bunun için iki dakika yeterli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar