Evde kirpik uzatma yöntemleri

Evde kirpik uzatma yöntemleri

Gözlerin ifadesini kuvvetlendiren bakışlara derinlik katan en önemli şey kirpiklerdir. Kirpiklerimiz hem bizi toz, sinek, böcek gibi zararlı etkilerden korumaya yardımcı olmakta hem de bakışlarımıza anlam katmaktadır. Kirpiklerin yeterince uzun olmaması kadınlar için can sıkıcı bir durumdur. Kirpiklerinin yeterince uzun olmamasından şikayetçi olan kadınlar daha dolgun durması için takma kirpik tercih ediyorlar. Fakat takma kirpiklerde çok sık kullanılacak bir şey değildir. Malumunuz kendi kirpiklerinizin dökülmesine bile neden olabilir. Bunun yerine kendi kirpiklerinizi besleyip uzatmaya ne dersiniz?

KİRPİKLERİNİZİ GÜNDE İKİ KERE FIRÇALAYIN 

Saçlarınıza yaparken kirpiklerinize de düzenli bir bakım uygulayın. Bir kirpik fırçası veya tarak kullanarak kirpiklerinizi günde iki kez fırçalayın. Kirpik fırçanız yoksa temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz.

E VİTAMİNİ UYGULAYIN 

Fırçaya birkaç damla E vitamini yağı ekleyin veya doğrudan kirpiklerinizin üzerine uygulayın. E vitamini yağı, kirpik dökülmesini önlemeye yardımcı olurken, günlük bakım yapmak kirpiklerinizi daha yumuşak ve kalın görünmesini sağlar.

ZEYTİNYAĞI KİRPİKLERİ GÜÇLENDİRİYOR 

Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağı yaygın olarak saçları güçlendirmek ve saç uzamasını teşvik etmek için kullanılır. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklerinizin üzerine sürün. Beş dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bunu dört hafta boyunca veya istenen sonuç elde edilene kadar yapın.

GECE YATMADAN VAZELİN UYGULAYIN 

Vazelin saçların ve kirpiklerin uzamasını sağlar. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın ve sabahları ılık su ile durulayın. Vazelin, E vitamini yoksa iyi bir alternatiftir. Vazelini kirpik fırçanıza sürüp ve kirpiklerinizi fırçalayın.

İLGİLİ HABER

Kirpik Estetiği


GÖZ MAKYAJINIZI NAZİKÇE TEMİZLEYİN 

Göz makyajının tamamını göz bölgesinden, özellikle kirpiklerinizden çıkarmaya özen gösterin. Herhangi iyi bir göz makyaj çıkarıcı bu işi görecektir. Gözünüzü, kirpiklerinizi ve göz çevresindeki hassas cildi korumak için göz makyajınızı çıkarırken nazik davranmaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar