Cildiniz ve Kişiliğin Çözümlenmesi

Cildiniz ve Kişiliğin Çözümlenmesi

Burcunuz, vücut tipiniz, göz renginiz nasıl karakterinize ayna tutuyorsa cildiniz de aynı şeyi yapabiliyor. Uzmanlara göre cilt tipleri kişilik yapısını ele veriyor…

* Düzgün ve yumuşak: ‘Bebek cildi gibi’ diye tanımlanan bu cilde sahip olan kişiler, başkalarına çok güvenir. Sadık ve hoş sohbettirler. Çabuk rencide olurlar. Alaya hiç tahammülleri yoktur. Kişilikleri gergin olduğu için kendilerini tutamayıp ağladıkları çok olur. Başkaları tarafından ciddiye alınmamak ya da dalga geçilerek küçük düşmek en büyük korkuları arasındadır.
* Düzgün ve sıkı: Gergin görünen parlak renkli cilt, ince bir yaradılışın göstergesidir. Böyle kişiler genellikle kültürlü olur. Güzel şeylere aşıktırlar. Kargaşadan nefret ederler. Titizdirler. Sanata karşı büyük eğilimleri vardır. Güzelliğe o kadar hayrandırlar ki, kadife, dantel, mücevher gibi şeyleri veya beğendikleri herhangi bir eşyayı sadece okşamak bile onlara zevk verir. Yaradılışlarında reddedilmez bir asalet vardır.
* Kaba: Cildi kaba, gözenekleri açık olan kişilerin saçları serttir. Yüz hatları da kaba olur. Hal ve tavırları beceriksizdir. Sözlerinde de bir dobralık, hatta patavatsızlık sezilir. Dinamik ve kudretlidirler. Giyimlerine pek aldırış etmezler. Bir gömleğin kırışık olması, kravatın kostüme uymaması ya da ayakkabının boyasız kalması onlar için önemli değildir. Yüksek sesle konuşur ve gürültülü kahkaha atarlar. İçleri neyse dışları da odur. Mücadeleci ve dayanıklıdırlar.
* Kaba ve kalın: Cildi kaba, kalın, ve sımsıkı olan bir insanın genellikle sonsuz bir hayat kaynağı vardır. Böyle bir insan harekete geçtiği zaman etrafındakileri adeta huzur içinde bırakan parlak başarılar kazanır. Bu insanlar tatlı dil ve güler yüzden pek anlamaz. Onun için başa geçtikleri zamanda elemanlarını güzellikle yola getirmek akıllarına gelmez.
* Yağlı ve esmer: Görünüş itibariyle düzgün, sıkı, renk itibariyle esmer olan yağlı cilt ekseriye iyi karar vermesini bilen insanda bulunur. Böyle bir insan daima tedbirli ve ihtiyatlı olarak hareket eder. Herhangi bir işi iyice tahlil ve tetkik etmedikçe üzerine almaz. Hareketlerinde ne derece ağır ve tedbirliyse, sözlerinde o kadar düşüncesizdir. Yakınlarıyla konuşurken sözlerine hiç dikkat etmez. Onları çoğu zaman kırar. Herhangi bir yenilik onu ürkütür. Daima kendi istediği olsun ister. İşler kendi arzusuna göre olmadı mı canı sıkılır, hatta sinirlenir.

Hassas Ciltler İçin Öneriler


* Kara sarı cilt: Bilhassa vücudu ve boynu cildi kara sarı renkte olan insanlar, karamsardır. Pek fazla enerji sahibi olmadıkları için daima yorgun ve isteksiz olurlar. Bununla beraber ne yapmak istediklerini bilir ve ona göre harekete geçerler. Etrafındakilere etki etmesini iyi becerirler. Sakindirler. En olmadık ve önemli vaziyetler karşısında bile sabırlarını kaybetmezler. Çok zaman onların bu sakin, tedbirli temkinli halleri etrafta soğuk olduklarına dair bir fikir yaratır. Bu gibi kimseler bilhassa uzun zaman süren, hafıza ve dikkat isteyen işler için biçilmiş kaftandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar