Bronzluğun kalıcı olması için pratik bilgiler

Bronzluğun kalıcı olması için pratik bilgiler

Tatilden döndünüz. Ama bronz cildinizin size veda etmesini istemiyorsunuz. Peki onu nasıl uzun bir süre daha koruyabilirsiniz? İşte, bronzluğu korumanın ve güneşin zararlı etkisini alan saçlar ile gözleri kurtarmanın pratik yolları.

Mükemmel bir şekilde bronzlaşmış ve enerji toplamış bir halde tatilden döndünüz. Böyle bir durumda isteyeceğiniz tek bir şey olabilir; tatil sonrası görüntünüzü uzunca bir süre daha koruyabilmek… Uzun süreli bronzluğun ilk sırrı ne kadar sürede ona kavuştuğunuza bağlı.
Eğer sadece birkaç gün içinde renk değiştirmişseniz o zaman işiniz biraz daha zor demektir. Ama yine de özenli bir güneş sonrası bakımıyla tatil görüntünüzü bir süre daha devam ettirmeniz mümkün.
Elinizde hala after-sun losyonu kaldı mı? O zaman, bu ürünü vücut losyonu olarak kullanmaya devam… Hem yaz mevsiminin serin tazeliğini hissetmenizi sağlayacak hem de cildin kurumasını, erken yaşlanmasını ve güneşin verdiği zararları önleyen zengin içeriğiyle cildinizi koruyacak.

Göz kırışıklıklarına hassas masajZaman zaman gözlüksüz güneşe çıktığınız da oldu tabii. İşte bu, özellikle hassas göz çevresi için hayati bir tehlike. İlk kırışıklıkların oluştuğu göz çevresi güneşin olumsuzluklarından da nasibini alan en hassas bölge. Dolayısıyla özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor.

Acil bakım için akşamları yenileyici göz bakım kremini parmak uçlarınızla hafif masajlar eşliğinde cilde yedirin. UV ışınlarına maruz kalmış hassas cilde iyi gelecektir. Aynı zamanda ferahlık veren göz pedleri hem cilde gerginlik kazandırıyor hem de nem ihtiyacını karşılayarak acil bakımını sağlıyor.
Tatil sonrası gündelik strese yenik düşen yüz, sağlıkla parlayan cildin bir anda kurumasına da yol açar. Buna karşı haftada iki üç kez boyun ve dekolteyi de kapsayan maske uygulaması yapmak şart.
Nemlendiricili maskeler, hücrelerin su depolarını yeniden doldurmalarını sağlayarak cildin daha fazla kurumasını önler. Peeling maskeleri de cilt yüzeyindeki kurumuş ölü deri hücrelerini temizleyerek bronzluğun yeniden belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar.
Cilde parlak bir bronzluk kazandırmak için iki şeye ihtiyaç var; nem ve yağ… Mikro yağ küreciklerinin cildin derinliklerine ulaşmasını sağlayan lipozom teknolojili vücut losyonları ve yenileyici etkili vücut kremleri bunun için ideal. Böylelikle kremlerin ve losyonların cilde daha derin etki etmesini kolaylaştırmış olursunuz.

Saçlara mükemmel bakım

Tatil saçlarınıza yaramadı mı? Saç uçlarınız inceldi ve kırıldı, saçlarınız matlaştı… Çok fazla güneş, rüzgar ve suyun saçlar üzerindeki olumsuz etkilerini sistematik bir saç onarma bakımıyla ortadan kaldırabilirsiniz.
Saçlarınızı aynı zamanda bakım yapan şampuanlarla yıkayıp ve duruladıktan sonra haftada bir kez saç kürü uygulamalısınız.
Pantenol saçlarınıza eski parlaklığını yeniden verecek, keramid de saç uçlarındaki hasarları onaracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar