Boyalı Saç Bakımı ve Koruması

Boyalı Saç Bakımı ve Koruması

Güzellik ve saç bakımına özen gösteren bayanlarımız için saç boyama hususunda uzmanların tavsiyeleri saçınızı dört tondan fazla açığına veya koyusuna boyatmamanız yönünde. Fakat buna çok da dikkat eğiliminde olmayan sevgili bayanlarımızın saçlarına çok daha iyi bir bakım ve özen göstermesi gerekli. Boyalı saçlarınız daha hassas ve korunmaya daha muhtaç. Bu yönde ilgi göstermeli, tavsiyeleri göz ardı etmemelisiniz. Boyalı saçlarım bakımı ve koruması konusunda elde ettiğimiz en güncel ve doğru bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Www.Kadinay.Net Kadına Dair Herşey!..

 

Saçınızın rengini değiştirmek istiyorsanız boyalı saçlara çok daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini de bilmelisiniz. İşte saç boyama için renk seçerken ve boyalı saçları korurken dikkat etmeniz gereken hususlar…
Boya ne kadar zamanda uygulanmalı? Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.
Saç renginin daha belirgin olması için saç boyasından fazla oksidasyon kremi kullanılırsa ne olur?
Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.
Renk nasıl seçilir? Saçı renklendirmeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması gerekir. Renk saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir.
Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce dekolore (saçın rengini açma) işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur.
Boya görmüş saçların bakımı ayrı bir özen gerektiriyor. Aslında saçınızın renginin kuaförden çıktığınızdaki gibi kalması büyük ölçüde kullandığınız şampuana bağlıdır. Güneşli bölgelerde belirli oranda saç renginizde solma beklenmelidir. Ancak saçınızın genelindeki aşırı solma doğru saç bakımı ürünleriyle ve özellikle doğru şampuanla önüne geçilebilecek bir durumdur. Buna en güzel örnek bazı kuaförlerin kepek şampuanlarını ve bebekler için hazırlanmış şampuanları istenmeyen renkleri yoketmek için kullanmaları.
Aslında bazen saç renginizi korumak denge işidir, örneğin saçlarınız aşırı kepekli ve bakır rengine boyattınız, ve gerçekten kepekleriniz için nizoral ketoral benzeri bir şampuan kullanmak zorundasınız. Bu durumda kepekleriniz için bir şampuan kullanmalı ve kepek sampuanı yüzünden solacak olan saç renginiz için bakır tonları eklenmiş bir saç bakım kremi kullanmalısınız.
Saçlarınız boyalı ise saçlarınızı her yıkadığınızda kaliteli bir saç kremi kullanmalısınız. Bunun sebebi şampuanların saçı temizlemek için saç telinin dış yüzeyini açmalarıdır. Eğer saç telleri saç kremi ile korunmazsa saç renginiz çabucak solacaktır.
Boyalı saçlarınızı korumanız için aklınızda bulunması gereken saç bakımı tavsiyeleri:
* Boyalı saçlar, onların zarar görmesini ve solmasını istemiyorsanız, güneşlenirken ya da yüzerken özel bakım gerektirir. Güneş ve klordan koruyucu bir ürün kullanın ya da SÜREKLİ şapka takın. * Saçlarınızı ayırırken dikkatli olun ve onları tararken çok zorlamamaya dikkat edin. * Statik elektrik eğer boyalı saçlarınızı çok kurutuyorsanız problem olabilir. Saçlarınızı kuruturken onları aşırı sıcağa maruz bırakmamaya dikkat edin.
Boyalı saçları korumak zaten oldukça zahmetliyken , saçlarınızı sarıya boyattıysanız onlarla başa çıkmak çok daha zor olabilir.
“Sarı saçların bakımı” * Saçınızdaki nemi daha fazla azaltmamak için nemlendiricili bir şampuan kullanın. * Mutlaka her şampuanlamadan sonra saçınıza uygun bir saç bakım kremi kullanın. * Saç bakım ürününüzü kullanmadan önce saçınızdaki suyu nazikçe ellerinizle saçınızdan akıtın. * Haftada bir saçınızı dinlendirin ve ona derinlemesine saç bakım kürleri uygulayın. * Platin ve şampanya gibi buzul tonlarda gölge atılmış sarı saçların rengini korumak evde daha fazla saç bakımı ve dikkat gerektirir.
Www.Kadinay.Net Kadına dair her şeyi Kadın sosyal paylaşım sitemizden bulabilirsiniz..

Etiket Güzellik Saç Bakımı saç rengini değiştirmek şampuan Saç Boyası saç rengi saç güzelliği Saç boyama boya seçimi boyalı saçlar boyalı saçları korurken boyalı saçların bakımı boyalı saçların korunması güzel saçlar renk saptaması renk seçerken saç renkleri saçı renklendirme saçları boyamak saç bakım Saç bakımı ürünleri saç kremleri saç teli sarı saçlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar