Zayıflatan 5 sağlıklı besin

Zayıflatan 5 sağlıklı besin

Lezzetli besinler tüketirken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermek elbette mümkün.  İşte doğru ve düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olan 5 sağlıklı besin…

  1. Elma

Elma, ülkemizde bolca tüketilen popüler bir meyvedir. Pek çok diyette yer alan bir meyve olarak elmanın kalorisi ve yağ oranı çok düşüktür. Bol miktarda vitamin, mineral ve lif içerir.  Böylece açlık hissetmeden zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca elma, yüksek lif içeriği bakımından bağırsakların çalışmasına, sindirim problemlerinin çözülmesine katkıda bulunur.

  1. Yeşil Çay

1 bardak yeşil çay sadece 2 kaloridir. Araştırmalara göre yeşil çayın içinde bulunan çeşitli maddelerin yağ yakışını hızlandırdığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca şişkinlik, hazımsızlık gibi problemler başta olmak üzere pek çok sindirim rahatsızlıklarına karşı iyi gelir. Yeşil çay vücutta bulunan toksinleri, başka bir deyişle zararlı maddeleri idrar yoluyla vücuttan atmaya yardımcı olur. Böylece hem vücudu arındırır hem de kilo verme konusunda etkili bir besindir.

  1. Kırmızıbiber

İster yemeklerde ve salatalarda doğranmış olarak, ister baharat olarak toz ya da pul halinde, çiğ ya da pişmiş şekilde düzenli olarak tüketilen kırmızıbiber zayıflamaya yardımcı olan besinlerdendir. Besin olarak kullanılmasının yanı sıra ilaç sektöründe de kırmızıbiberin zayıflatıcı etkisi kullanılır. Piyasada satılan çeşitli zayıflama ilaçlarında acı kırmızıbiber özünden faydalanılır.

  1. Yoğurt

Düzenli olarak yoğurt tüketmeyi alışkanlık haline getiren insanların hastalıklara karşı daha dirençli oldukları görülür. Yoğurt, sağlığa pek çok faydasının yanında kilo vermeye de yardımcı olan mucizevî besinlerden biridir. Yüksek oranda protein içermesi sebebiyle yoğurt yağ yakmaya ve zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca kalsiyum, B12 vitamini, magnezyum gibi vitamin ve mineraller ile uzun süre tokluk hissi verir.

  1. Yumurta

Neredeyse bütün diyet listelerinde öğünlerin içinde haşlanmış yumurtanın eksik olmadığını görebilirsiniz. Çünkü yumurta, düşük kalori içermesine rağmen uzun süre tok tutar ve aşırı yeme isteğinin önüne geçerek zayıflamaya yardımcı olur. Sabah kahvaltınızda ya da öğle yemeğinizde iki adet haşlanmış yumurta yiyerek açlık hissetmeden sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Pemberimel.Com Özel İçeriğidir. İzinsiz paylaşılamaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar