Yoğurt ve Diyet

Yoğurt ve Diyet

Yararları saymakla bitmeyen yoğurdun, yağ yakma özelliğiyle çabuk kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için ideal bir besin olduğu belirlendi.

ABD’de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet programı uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Göbeğini hızla eritmek isteyenler, yağsız yoğurt ile bu eritme işinin kolaylıkla galibi siz olabilirsiniz. Çünkü yoğurt yiyenlerin özellikle, karın bölgelerinde yüzde 81 oranında daha fazla yağ yaktıkları belirlendi.

Tennesse Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin kas kütlesinin de diğerlerine oranla iki kat fazla korunduklarını belirtti.

Ayrıca Japonya’da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini iddaa ediyorlar. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80’inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldığı ortaya çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar