Kırmızı Biber Hapının Zararı

Kırmızı Biber Hapının Zararı

Son dönemlerde Obezitelere karşı üretilen zayıflama ilaçlarından biri olan Kırmızı Biber hapının zayıflamada büyük etkisi olduğunu idda edilirken, yan etkisi olduğunu ürünü kullananlardan gizlemekteler. Kırmızı biber hapı ÖLÜM’e yol açıyormuş. Dr.Özgür GÖKNEL bu konu hakkında çok ciddi açıklamalarda bulundu. İnternette Satışı yapılan ve birçok sitede de reklamı olan bu hap Şişmanlık sorunu ortadan kaldırdığı gibi Beraberinde Ölümüde getiriyor. Bu nedenle Kırmızı Biber Hapını kullanmadan aşağıdaki açıklamamızı iyi okumalısınız..

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; Farmakognozi ve Fitoterapi Derneği üyesi Dr. Özgür Göknel, bu konu ile ilgili çok ciddi uyarılarda bulunuyor ve ölüme bile yol açabilen zayıflama ürünlerine ve içeriklerine dikkat çekiyor. Gittikçe artan aşırı kilolu olma hali olarak tanımlanan obezite, bireylerde pek çok sağlık sorununa yol açtığı gibi kozmetik açıdan bireyde ciddi psikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle kilolu olan kişiler özellikle internetteki taraflı bilgilerden ötürü yanlış bir şekilde bilgileniyor ve kendi sağlıklarını hiçe sayarcasına yaşamlarını riske sokuyor. Son yaşadığımız olay da buna bir örnek. 110 kiloluk bir kişinin, “kırmızıbiber hapı” olarak tanımlanan bir ürün (ilaç değil) nedeni ile hayatını kaybettiğini öğrendik. Son derece üzücü bir olay. Ancak bu, sadece buz dağının su üstünde görünen kısmın çok küçük bir parçası.

KIRMIZI BİBER ZAYIFLATIYOR, ANCAK…

Dr Özgür Göknel, “Zayıflattığı söylenen bir takım ürünler kilolu kişiler tarafından kullanılıyor. Bunun tam tersi olarak da eczanelerde, sadece doktor kontrolünde ve reçetesi olmadan kullanılması yasak olan, sibutramin ve orlistat etken maddeli ilaçlar da mevcut. Bu son vakada da ölüme yol açtığı söylenen ürünün içinde kırmızıbiber ekstresi olduğu söyleniyor. Ancak tıbbi incelemeden geçmemiş bir ürünün içinde ne olduğu asla bilinemez. Kırmızıbiber gerçekten zayıflamaya yardımcı olabilir ve oldukça güvenli (yan etkisi olmayacağı beklenen) bir gıda maddesidir. Yapılan araştırmalarda da kilo kaybını hızlandırıcı etkileri olduğu saptanmıştır. Ancak günümüzde hiçbir ilaç ya da gıda komponenti kalori kısıtlaması uygulamadan yeterli kilo verdiremez. Kırmızıbiber içinde bulunan kapsaisin maddesi vücutta adrenalin hormonunun artmasına yol açarak metabolizmayı hızlandırmakta ve tokluk hissi oluşturabilmektedir. Ancak 110 kiloluk bir kişide bu etki ölümcül olabilir” diyor.

YEŞİL ÇAY NE GÜNE DURUYOR, DENEYİNUzman doktor, “Kilo sorunu olan kişilerin, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış ve ciddi hiçbir yan etkisi olmaması nedeni ile reçetesiz satışına izin verilmiş yeşil çay ekstresi ve düşük miktarda kafein içeren zayıflama tabletlerini kullanabilirler. Bunun yanı sıra yine Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı üzüm çekirdeği ekstresi ile özel bir krom formu olan krompolinikolinat içeren zayıflatıcı ve kan şekerini düzenleyici doğal tabletleri kullanabilirler. Bu en son olay kilo sorunu olan kişilerin ya doktor kontrolünde ilaç kullanabileceklerini ya da eczanelerden alabilecekleri Sağlık Bakanlığı izinli zayıflama tabletlerini kullanabileceklerini çok açık bir şekilde hatırlatmıştır” dedi.
Canını seven bu haplardan uzak dursun İnternette reklamı yapılan ve satılan zayıflama hapları ölüm saçıyor. Uzmanlar, bu tür ürünlerden uzak durulmasını gerektiğinin ısrarla altını çiziyor. Dr. Özgür Göknel, yeşil çay ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı üzüm çekirdeği ekstresinin şişmanlık sorunu olan kişilerde işe yarayebileceğini belirtiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar