Hindistan Cevizi Yağının Şaşırtıcı Sağlık Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Şaşırtıcı Sağlık Faydaları

Geleneksel düşünce, hindistan cevizi yağı gibi yağların sağlıksız olduğunu ve kalp hastalığına katkıda bulunduğunu düşünülürdü. Şimdi bunun doğru olmadığını biliyoruz. Aslında, hindistan cevizi yağı, vücudunuzun birkaç farklı şekilde daha pürüzsüz çalışmasını sağlayan kalpte sağlıklı bir besindir.

 

Hindistan cevizi yağının sağlığa faydaları nelerdir?

 

Araştırmalar, hindistan cevizi yağı alımının, vücudumuzun hastalıklara neden olabilecek virüslere ve bakterilere karşı direnç kazanmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Dahası, maya, mantar ve kandida ile mücadelede yardımcı olabilir.

 

Hindistan Cevizi Yağı İçin İnanılmaz Kullanım Alanları

 

Hindistan cevizi yağı da tiroid ve kan şekeri kontrolü için hormonlarımızı olumlu etkileyebilir. Hindistan cevizi yağı alan kişilerde ayrıca hindistan cevizi vücutta insülin kullanımını artırmaya yardımcı olabileceğinden kan şekerini nasıl kullandıklarında iyileşme eğilimi vardır. Hindistan cevizi yağı, metabolizma, enerji ve dayanıklılığın arttırılmasına yardımcı olan tiroid fonksiyonunu artırabilir. Sindirimi artırır ve yağda çözünen vitaminleri emmeye yardımcı olur.

 

Hindistan cevizi yağı kolesterolü azaltabilir mi?

 

Hindistan cevizi yağı, bir tür MCT olan lorik asit adında doymuş bir yağa sahiptir. Laurik asidin, kandaki iyi HDL kolesterolünü, kolesterol oranını yükseltmeye yardımcı olmak için arttırdığı gösterilmiştir. Hindistan cevizi yağı, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu hormonların çoğunun öncüsü olan bir molekül olan pregnenolon’a dönüşümünü teşvik ederek kolesterolü düşürür. Hindistan cevizi normal tiroid fonksiyonunun geri yüklenmesine yardımcı olabilir. Tiroid en iyi şekilde çalışmadığında, yüksek kolesterol seviyelerinin yükselmesine katkıda bulunabilir.

 

 

Hindistan cevizi kiloyu dengede tutmaya nasıl yardımcı olur?

 

Hindistan cevizi yağları, orta zincirli trigliseritler (MCT) adı verilen özel yağlara sahiptir. Bu tür sağlıklı yağların karaciğerde parçalanmasının, enerjinin verimli bir şekilde yanmasına yol açtığı gösterilmiştir. Bir 2009 çalışmasında , günde 12 hafta boyunca günde 30 mililitre (yaklaşık 2 çorba kaşığı) hindistan cevizi yağı tüketen kadınların daha fazla kilo almadıkları, aslında kaybetmeleri zor olan bir tür yağ olan karın yağlarını erittiği ve  kalp problemini azalttığı gözlenmiştir.

 

Hindistan cevizinin yaşlanmaya yardımcı olabileceği doğru mu?

 

Hindistan cevizinde bulunan yağlar vücutta pozitif bir antioksidan etkiye sahiptir. Bu, vücudumuzun, vücudumuzdaki diğer sağlıklı yağlara ve dokulara verilen zararı durdurmasına yardımcı oldukları anlamına gelir. Oksidasyonun kardiyovasküler problemlere ve cilt yaşlanmasına önemli bir katkı olduğu kabul edilir. Hindistan cevizi yağı aslında vücudumuzun antioksidan alım ihtiyacını azaltmasına yardımcı olabilir.

 

 

Hindistan cevizi yağı cildim ve saçlarım için iyi midir?

 

Hastalarımıza bebeklik döneminden son yaşlarına kadar hindistan cevizi yağı cilt ve saçlar için harika bir nemlendiricidir. Çok koruyucu antioksidan E vitamini miktarları vardır. Cilt üzerinde düzenli olarak kullanıyorsanız, toksinlerin ve böcek ilaçlarının cildinize emilimini azaltacaktır.

 

Yeni ebeveynlere banyodan sonra hindistan cevizi yağı içeren bebeklere masaj yaptırmalarını bile öneririz. 120 bebeğin 2005 yılında yaptığı bir araştırma, hindistan cevizi yağı masajının güvenli olduğunu ve sağlık yararları olduğunu gösterdi.

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanabilirim?

 

Hindistan cevizi yağı , hem salatalarda hemde kahvenize ekleyerek tüketebilirsiniz.. Lahana gibi acı yeşilliklerle eşleştirildiğinde güzel bir yiyeceğe dönüşecektir. Şaşırtıcı derecede farklı ve hoş, tam gövdeli bir lezzet sunan soğan ve sarımsak soteinin bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

 

Hindistan cevizi yağı ısıya dayanabilir – bu da daha iyi bir pişirme seçeneğidir.

 

 

Hindistan cevizi yağının yan etkileri var mı?

 

Literatür, hindistan cevizi yağının makul miktarlarda alınmasının oldukça güvenli olduğunu göstermektedir. Herhangi bir resmi çalışma, optimal fayda için kesin tutarı bulamamasına rağmen, günde bir ila iki çorba kaşığı yararlı olabilir.

 

Sonuçta, bu bir gıda ürünüdür, bu nedenle kullandığınız markanın yüksek kalitede ve zararlı katkılardan arınmış olduğundan emin olun. Bu konuda Tazemiz Firması titizlikle tohumları en kaliteli yerden temin ediyor ve ısıl işlem uygulamadan tohumların yağını çıkartmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi için https://www.tazemiz.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar