Diyette Bitkilerin Önemi

Diyette Bitkilerin Önemi

Diyetlerde kullanılabilecek bu bitkisel karışımlar kilo vermenizi hızlandırabilir. Aşağıda sizin için hazırladığımız diyetlerde kullanılabilecek reçeteleri göreceksiniz.

Reçeteler uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar:
* Reçetelerde verilen miktarları aşmayınız!
* Uygulamak üzere seçtiğiniz reçeteyi 14 günden fazla kullanmayınız.
* Çabuk zayıflamak için aşırılığa kaçmayınız!
* Yavaş yavaş zayıflayınız!
* Her gün , hiç olmazsa yarım saat yürüyünüz!
* Bütün dertlerinizden sıyrılıp neşeli olmaya çaba gösteriniz.
* Yazın, fırsat buldukça yüzün; kışın kolayınıza gelen beden hareketlerini yapın!

Yatarken • 1 bardak oda sıcaklığında su

REÇETELER


REÇETE 1

Malzeme : limon,greyfurt,bal,su Hazırlanışı: 3 tane limon ile 2 tane greyfurt,kabukları soyulmadan inci ince kesilir. Üzerine, 4 su bardağı su konulur. 15 dakika kaynattıktan sonra 3 çorba kaşığı süzme bal ilave edilir. 15 dakika daha kaynattıktan sonra porselen bir kaba süzülür. Sabah ve akşam , birer su bardağı içilir.

REÇETE 2

Malzeme : limon,şeker,su Hazırlanışı: 1 çay bardağı yeni sıkılmış limon suyuna 1 çorba kaşığı su ile 1 kahve kaşığı toz şeker konur. Karıştırıldıktan sonra içilir.

REÇETE 3
Malzeme : papatya,limon,su Hazırlanışı: 4 bardak kaynak suya, 1 çorba kaşığı ufalanmış paptya ve kabukları soyulmadan doğranmış 1 limon konur.6 saat bekletildikten sonra süzülür. Saat 10:00,15:00 ‘de birer çay bardağı içilir.

REÇETE 4

Malzeme : atkuyruğu(tilkikuyruğu,zemberekotu),su Hazırlanışı: 4 su bardağı kaynak suya 20 gram (1 çorba kaşığı) ufalanmış atkuyruğu konur. Yarım saat bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Saat 10:00,15:00 ve 21:00’de birer çay bardağı içilir.
REÇETE 5

Malzeme : kiraz çöpü, su Hazırlanışı: 6 bardak suya 1 çay bardağı dolusu kiraz çöpü konur.12 saat bekletilir. sonra 15 dakika kaynatılır ve yarım saat bekletilir.süzüldükten sonra saat 10:00,15:00 ve 21:00’de birer çay bardağı içilir.

REÇETE 6

Malzeme : biberiye(rosmarinus officinalis), su Hazırlanışı: 4 su bardağı saf sirkeye 1 avuç biberiye konur. 10 gün bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür.sabah akşam birer çay bardağı içilir.

REÇETE 7

Malzeme : kanavcıotu(adonis vernalis),su Hazırlanışı: 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış kanavcıotu konur.20 dakika bekletildikten sonra süzülür. günde 3 kere birer çorba kaşığı içilir.

REÇETE 8

Malzeme : kereviz,domates,havuç,su Hazırlanışı: 4 bardak suya 2 tane kerviz doğranır.15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. suyuna;1 su bardağı yeni sıkılmış domates suyu ile 1 su bardağı yeni sıkılmış havuç suyu konur.saat 10:00,15:00 ve 21:00’de birer çay bardağı içilir.

REÇETE 9

Malzeme : mısır püskülü,su Hazırlanışı: 4 bardak suya 3 tutam mısır püskülü konur.15 dakik kaynatıldıktan sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür.günde 3 kere birer su bardağı içilir.

REÇETE 10

Malzeme : ıspanak,mısırözü yağı,su Hazırlanışı: 1/2 kg ıspanak iyice temizlendikten sonra 4 bardak suya konup az haşlanır. süzüldükten sonra üzerine 3 çorba kaşığı mısırözü yağı konup yenir.

REÇETE 11

Malzeme: marul tohumu,su Hazırlanışı: 4 bardak suya 1 tatlı kaşığı marul tohumu konur.5 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür.günde 2 kere birer kahve fincanı içilir.

REÇETE 12

Malzeme: limonsuyu,bal Uygulanışı:
1. hafta, her gün; 1 kahve fincanı limonsuyuna 1 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
2. hafta, her gün; 1 çay bardağı limonsuyuna 1 çay bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
3. hafta, her gün; 1su bardağı limonsuyuna 1su bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
4. hafta, her gün; 1 çay bardağı limonsuyuna 1 çay bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
5. hafta, her gün; 1,5 kahve fincanı limonsuyuna 1,5 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
6. hafta, her gün; 1 kahve fincanı limonsuyuna 1 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.

REÇETE 13

Malzeme : yoğurt, patates Hazırlanışı: 10 gün süreyle ,sadece yoğurt ve patates yenir.
REÇETE 14

Malzeme : sarapna(smilax),su Hazırlanışı: 1 su bardağı sıcak suya 1 kahve kaşığı ufalanmış saparna konur.5 dakika bekletildikten sonra süzülüp içilir.

REÇETE 15

Malzeme : aslandişi(karahindibâ), su Hazırlanışı: 4 bardak suya 4 çorba kaşığı ufalanmış aslandişi kökü konur.10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Sabah akşam birer kahve fincanı içilir.

REÇETE 16

Malzeme : enginar, akdiken(rhamnus), dulavratotu(arctium lappa), ayrıkotu(triticum repens), su Hazırlanışı: 4 bardak sıcak suya 1 avuç ufalanmış enginar yaprağı ,1 avuç akdiken çiçeği, 1 avuç dulavratotu yaprağı ve ufalanmış kökü,1 avuç ayrıkotu konur.ağzı kapatıldıktan sonra 1 saat bekletilir. ayrı bir kapta ; 10 su bardağı su kaynatılır. daha önce hazırlanan karışım bu suyun içine süzülür.sonra temiz bir şişeye doldurulur.eritilmek istenen yerler, hergün bu suyla ovulur.

REÇETE 17

Malzeme : Deniz yosunu(moss) Hazırlanışı: Büyükçe bir kavanozu dolduracak kadar deniz yosunu toplanır.kavanozun ağzı kapalı olduğu halde 1 hafta bekletilir.hergün, bir parça alınıp, eritilmek istenen bölgelere sürülür.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar