Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

Cinsel sağlık sorunları kişilerin sosyal yaşamlarını ve fizyolojik yapılarını olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Birçok insanda cinsel sağlık sorunları olmasına rağmen, tabuları nedeni ile tedaviye yöntemlerine başvurmamaktadır. Oysaki sorunu yaşan kişiler, bazı önlemler aldığında, cinsel yaşam döngüsü normal seviyeye dönmekte ve konforlu bir yaşam sürmektedirler. Bazı durumlarda kişiler kendilerinde oluşan cinsel sağlık sorunlarını bilmekte, yanlış yöntemler uygulayarak soruna çözüm yolları bulmaktadır.

Cinsel sağlık sorunları yaşayan kişiler mutlaka sorunun tetkiki için, sağlık kuruluşlarına başvurmalıdır. Doğru tedavi yönteminin benimsenmesi için, gerekli tahlillerin yapılması gerekir. Kişinin fizyolojik, biyolojik, psikolojik yapısına göre cinsel sağlık sorunları da değişiklik gösterir. Hastanın öyküsü, tanı konulması açısından çok önemlidir. Benimsenen tedavi yöntemlerinin etkili sonuçlar vermesi açısından, sorun yaşayan kişinin tedavi aşamasında işbirliğine gitmesi önemlidir. Tedavi sürecinde partnerlerin anlayışlı olmaları beklenir. Bu sayede en kısa sürede, etkili bir şekilde tedavi sonuç verir.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel isteksizlik nedenleri altında yatan nedenlerin iyi araştırılması gerekir. Gerekli durumda psikolojik destek alınmalıdır. Bazı durumlarda cinsel isteksizlik sebepleri kişinin, biyolojik yapısına bağlı olmaktadır. Erkeklerde penis kısalığı ve penis inceliği biyolojik sebepler arasında yer alır. Penis büyütme işlemi için çeşitli medikal ürünlerden faydalanılmaktadır. Medikal ürünlerin kullanımı konforlu ve etkili yöntemler arasında olduğu için sıklıkla kullanılan yöntemler arasındadır. Kişinin kendisi herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmadan da kendisi bu yöntemi uygulayabilmektedir. Zorunlu durumlarda cerrahi yöntemlere de başvurularak penis büyütme işlemleri yerine getirilmektedir.

Bazı kişiler yeterli penis kalınlığına ve uzunluğuna sahip olmasına rağmen, yanıltıcı bilgiler nedeni ile penis boyunun ve kalınlığının, cinsel işlev için yeterli olmadığını düşünmektedir. Penis kalınlığı kişinin biyolojik yapısına göre değişiklik gösterir. Çevre uzunluğu 10 cm’nin altında bulunan penisler ince olarak, 11-18 cm uzunluğunda penis normal uzunlukta olarak kabul edilir. Ortalama penis uzunluğu 16 cm’dir. Yeterli uzunlukta ve kalınlıkta olan penisin, işlevlerini yerine getirmesi durumunda cinsel aktivite normal olarak yerine getirilir. Bu aşamada partnerin haz almasını sağlayacak yöntemlerin uygulanması, sürdürülebilir cinsel birliktelik için önemlidir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik tedavisi neden sonuç ilişkisine bağlı olarak araştırılmalıdır. Cinsel isteksizliğinin nedenleri ortaya çıkartılarak, en uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Cinsel isteksizlik tedavisinde, bitkisel yöntemler, ilaç yöntemleri, medikal yöntemler, cerrahi yöntemler başlıca tedavi yöntemleridir. Ayrıca psikolojik nedene bağlı olarak terapi yöntemi de, sık uygulanan yöntemlerdendir. Kişinin biyolojik yapısı cinsel isteksizlik sebebi olabilmektedir. Bunun başında yeterli penis uzunluğuna ve kalınlığına sahip olamamak gelmektedir. Kişin bu durumda kendisini yetersiz görerek, partnerine yeterli hazzı veremez ve aynı zamanda bunu bağlı olarak isteksizlikte yaşar. Penis kalınlığının ve boyunun yeterli olmaması durumunda, yeterince uyarılmayan partner, cinsel isteksizlik geliştirebilmektedir.

Penis uzatma yöntemleri, sorunun çözüme kavuşmasında katkı sağlamaktadır. Penis büyütmede, penis büyütme medikal ürünleri ve cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Yeterli penis boyuna ve kalınlığına sahip kişilerin, yeterli ereksiyon sağlayamaması, diğer tıbbi yöntemlerin sonuç vermemesi durumunda, mutluluk çubuğu olarak bilinen yöntem uygulanmaktadır. Diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi, cinsel işlev bozukluklarında da, tedaviye geç kalınması, kişide fizyolojik ve psikolojik sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten erken teşhis önem arz eder.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar