Bebeklerin Cildine Özel Bebek Ürünü Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebeklerin Cildine Özel Bebek Ürünü Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebeklerin cildi her ne kadar mükemmel gözükse dahi epidermis tam olarak olgun hale gelmediğinden dolayı hassas bir yapıya sahiptir. Yenidoğan cildinin kalınlığı, geçirgen yapısı ve pH değeri yetişkin cildine göre farklıdır. Bu durum onların cildinin dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelmesine yol açar. Bu sebeple, bebeklerin cildine özel ürünler seçileceği zaman dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekir.

 

Özel Bebek Cilt Bakım Ürünleri

 

Cilt vücudun en önemli ve en büyük organıdır. Bebeklerde, cildin en ince ve üst kısmındaki tabakası epidermis olarak öne çıkar. Kolajen ve elastin, dermiste yer alan iki proteindir. Deriye destek ve esneklik sunar. Yağ ve lenf dokusu içeren en iç kısımdaki tabaka hipodermistir. Epidermis ve dermis için tabaka bu bölgede oluşturulur.

 

Nemi cilde hapsedebilecek, kuruluğu önleyerek ciltte kalıcı nemlenme meydana getirebilecek cilt ürünlerinin kullanılması önemlidir. Deri bariyerinin olgunlaşmasına ve yenilenmesine katkı sağlayabilecek özel ürünler bebek cildinin beslenmesini ve daha canlı gözükmesini de sağlar.

 

Bebeklere Özel Şampuan Seçenekleri

 

Bebeklerin tamamı vücudunu kaplayan özel verniks tabakası ile hayata gelir. Cildi kaplayan bu kremsi tabaka bebek sağlığı açısından önemlidir. Çevresel faktörler göz önüne alındığı zaman özel cilt bakım ürünlerinin kullanılmasının gerekliliği ortaya çıkar. Özellikle bebek yağları, bebeklerin kurumuş ciltleri için gayet yeterli bir nemlendirici görevi üstlenir. Vitamin açısından zengin bileşenlere sahip ürünler sayesinde bebek cildi iyi bir şekilde beslenmeye başlar.

 

Yeni ürünler seçeceğiniz zaman dermatolojik olarak test edilmiş, herhangi bir boya içermeyen ve alerji riski en aza indirilmiş ürünlere yönelmelisiniz. Bütün bu özellikleri bir arada barındırabilen ürünler, bebeklerin cildine özel olarak geliştirilir. Cilde hızlıca nüfuz ederek yüksek nem ve bakım oranlarına erişilebilmesini sağlar. Avokado, badem yağı ve zeytinyağı içerikli olan yağlar cildin ihtiyaç duyduğu A, D ve E vitaminleri ile birlikte omega-9 içerebilir.

 

Farklı amaçlar ile kullanabileceğiniz özel bebek ürünlerini güvenilir markalardan satın aldığınız zaman bir problemle karşılaşabilme riskiniz ortadan kalkar. Bebek şampuanı seçenekleri arasında her bebeğin saç yapısına ve cildine uyum sağlayabilecek modeller bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar