Yaz  Kış Güneş Kremi Kullanmanız İçin Nedenler

Yaz Kış Güneş Kremi Kullanmanız İçin Nedenler

Türkiye’de güneş kremleri genellikle yaz mevsiminde kullanılıyor. Hatta pek çok kişi sadece yaz tatillerinden güneşlenmeden önce bu kremleri kullanmayı tercih ediyor. Oysa güneş kremi yaz kış tüm mevsimlerde kullanılmalıdır. Nedenini ise sizlere birkaç maddelik liste halinde aktarabiliriz. Bu listede yer alan maddeler güneşin cildinize verdiği zararlardır.

  • Cildin yaşlanma sürecini hızlandırır
  • Ciltte kırışıklık oluşumunu tetikler
  • Leke oluşumuna sebebiyet verir
  • Cildin nem düzeyini düşürür

Güneşin zararlı ışınlarının bu etkileri sadece yaz mevsiminde geçerli olmuyor. Elbette kış mevsiminde de söz konusu olumsuz etkiler ortaya çıkabilir. Bundan korunmanın tek yolu da güneş kreminin kullanılmasıdır.

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbette kullandığınız tüm ürünler gibi güneş kremi seçerken de bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususların başında gelen ise güneş kreminin SPF aralığıdır. Farklı markalar farklı SPF değerlerine sahip güneş kremleri üretiyor. Bu arada SPF, Sun Protection Factor kelimelerinin kısaltılmış halidir. En çok kullanılan ve aynı zamanda önerilen SPF aralığının 15, 30, 50 olduğunu da belirtelim.

Gün içerisinde güneş kreminin etkinliği ortadan kalkabilir. Bu nedenle sabah saatlerinde sürdüğünüz güneş kremini, öğleden sonra yenilemeniz gerekebilir. Tatillerde ise denize ya da havuza her girdikten sonra güneş kremini yenilemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cildinizin tamamına sürdüğünüzden emin olun ve çabuk emilen bir güneş kremini tercih edin.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz akışkan formda olan güneş kremlerine yönelebilirsiniz. Ancak kuru ya da karma bir cilt tipine sahip olanlar daha koyu kıvamlı olan krem çeşitlerini tercih etmelidir. Artık çok sayıda marka hassas bir cilt yapısına sahip olanlar için de bu cilt yapısına uygun güneş kremleri üretiyor. Dolayısıyla cildinizin hassasiyetine uygun güneş kremlerine ulaşmanız da daha kolay olacak.

En çok tercih edilen markalardan biri Yves Rocher oluyor. Bu markanın farklı cilt tiplerine yönelik olarak hazırladığı güneş kremlerini internet sitesi üzerinden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Ayrıca marka, online sipariş de kabul ediyor. Denemek istediğiniz güneş kremleri için saniyeler içerisinde sipariş vermek mümkün olabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar