Selülitlerden Kurtulmada İğnesiz Yapılan Elektroporosyon Yöntemi

Selülitlerden Kurtulmada İğnesiz Yapılan Elektroporosyon Yöntemi

Dermamed Medikal Estetik Merkezi’nden Dr. Levent Türbedar, selülit hakkında kafalara takılan soruları yanıtladı.

Ayrıca selülitle mücadeledeki acısız yeni tedavi yöntemi elektroporosyonu anlattı.

Selülitin kesin tedavisi var mıdır?

Tıpta selüliti, doku iltihabı olarak öğrendik. Ama bunun bir hastalık olduğunu bilimsel olarak ispatlayan bir çalışmaya tanık oldum. Bu dokunun iyileşmesi için mantığımızın ve tıp bilgimizin bize sunduğu her şeyden yararlanmak zorundayız. Kabul gören birtakım mezoterapi yöntemleri var. Bu uygulamalar sırasında verilen ilaçlar sayesinde selülitleri belli bir ölçüde düzeltebiliyoruz. Ancak bu uygulamaların yanı sıra hastanın katılımı da çok önemli. Hasta yaşantısını da değiştirmek zorunda.

Selülit tedavisindeki son teknikler nelerdir?

Elektroporasyon şu anda inanılmaz alanlarda kullanılan, bir sistem. İyonize edilmiş ilaçlar, elektriksel olarak yüklenerek elektroporasyon teknolojisi ile dokulara yediriliyor. Bugüne dek selülitli tabakaya ilaçları iğneyle indiriyorduk ve sıkıntı yüzünden hasta tedaviyi yarım bırakıyordu.

Bu cihazı diğerlerinden ayıran özellik acısız ve iğnesiz oluşu. Başka fonksiyonları ve farkları var mı?TMT sistem ile uygulama tamamiyle komplikasyonsuz. Artık istediğimiz ilacı ciltten yedirebilme imkánına sahip olduk. Ayrıca elektoroporasyon sistemi ile birlikte diğer sistemli cihazlara göre tedavi süremiz daha da kısaldı. Bu sistemin uygulama alanı da çok geniş. Sadece selülit değil, cilt çatlaklarında da çok iddialı olduğu söyleniyor. Anti-aging amaçlı tedavilerde, güneş sonrası lekelerde, saçlı derilerin problemlerinde, ilaç yedirmeye zorlandığımız bazı deri hastalıklarında kullanabileceğimiz ve yanıt alabileceğimiz bir cihaz.

TMT sistem evlerde kullanılabilir mi?

Bu cihazların evlere gitmesi yanlış olur. Gerekirse enjeksiyonu da evde yapabilir insan ama en doğrusu hekim kontrolünde olmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar