Cilt Lekeleri Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Cilt Lekeleri Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Cilt lekelerinin görünümü birçok insan için rahatsız edici bir görünümdür. Bu yüzden aslında genellikle zararsız olsalar da çoğu insan cilt lekelerinden korunmanın veya yok etmenin yöntemlerini bulmaya çalışır. Her iki durum içinde önemli olan cilt için gerekli olan doğru bakımı sağlamaktır. Doğru cilt bakımı sayesinde hem cildinizi koruyarak cilt lekesi oluşumu engelleyebilir hem de oluşan lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Yazımızda cilt lekeleri hakkında size yardımcı olacak, cilt lekeleri neden meydana gelir, bakımı nasıl olmalıdır ve önleme yöntemleri nelerdir sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Cilt Lekeleri Neden Meydana Gelir?

 

 

Cildimizin kendisine ait doğal bir rengi bulunmaktadır. Ancak cildimize etki eden bazı faktörlerden dolayı bazen renginde koyulaşma gibi renk bozuklukları görülebilir. Cilt rengimizi en çok etkileyen faktörlerin başında ise güneşin yaydığı uv ışınları gelmektedir. Güneş ışınları olarak da bilinen bu ışınlar cildimizde, özellikle de güneşe en çok maruz kalan yüzümüzde lekeler oluşmasına neden olabilir.

Cilt lekelerinin oluşmasında en önemli bir diğer etken ise yaş ilerlemesi. Yaş ilerledikçe cildin rengini veren melanin pigmenti cilt üzerinde birikmeye başlar ve cilt lekesi dediğimiz kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur. Yıllar içerisinde güneşe ne kadar maruz kalırsanız ilerleyen yaşlarda oluşacak cilt lekeleri de o kadar fazla olacaktır.

 Cilt Lekeleri Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt lekelerini önlemek ya da yok etmek için mutlaka günlük cilt bakım rutini oluşturmanız gerekiyor. Bunun için günlük bakım rutinine uygun olan gündüz kremleri ve gece kremlerinden faydalanabilirsiniz. Gündüz ve gece kremlerinin ayrı ayrı kullanılmasının nedeni ise cildinizin gündüz farklı gece farklı ihtiyaçlara sahip olması. Eğer hangi kremleri kullanacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız sitemizde bulunan tamam doğal içerikli gündüz ve gece kremine göz atmanızda fayda var.

Dr Dgl Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi

 

Dr Dgl Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi gün içerisinde cildinizi güneş ışınlarına karşı koruyarak cilt lekelerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca içerisinde bulunan organik ve uçucu yağlar sayesinde cildinizi yağlandırmadan nemlendirir. Dr Dgl nemlendirici gündüz bakım kreminin bir diğer özelliği ise antioksidan etkiye sahip olması. Böylece cildinizi hem koruyup hem nemlendirirken aynı zamanda yaşlanma etkilerini geciktirmeye de yardımcı olur.

Dr Dgl Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi ile ilgili birbirinden farklı bilgiler öğrenebilmek için Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? yazımızı okuyabilirsiniz.

Dr Dgl Nemlendirici Gece Bakım Kremi

 

Gece saatleri cildimiz için kendini yenileme saatleridir. Doğal içeriğe sahip olan Dr Dgl Nemlendirici Gece Bakım Kremi sahip olduğu yoğun içerik ile gece boyunca kendini yenileyen cilde destek olur. İçeriğinde bulunan balmumu sayesinde cildi neme hapsederek cilde sabah saatlerine kadar cilt bakımı sağlar. Ayrıca içeriğindeki yağlarda bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cildin rengini dengeler, cilt lekelerinin oluşumunu önlemeye ve cilt lekelerini yok etmeye yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Nemlendirici Gece Bakım Kremi Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey!

 Cilt Lekeleri Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt lekelerini önlemenin tek yolu bulunuyor; o da doğru bakım ürünlerini doğru şekilde kullanmak. Cilt lekelerinin en önemli nedeni ise güneş ışınlarına uzun süreli maruz kalmaktır. Bunun için cildinizi güneşten koruyacak gündüz bakım kremlerini kullanabilirsiniz.  Ayrıca bir yandan cildiniz korurken cildinizi beslemekte cildinizde leke oluşumunu önlemek için oldukça önemli. Bunun için ise gece bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Gündüz ve gece bakım kremleri ile oluşturacağınız günlük cilt bakım rutini cilt lekelerini önlemekte en etkili yöntemlerdendir.

Dr Dgl ekibi olarak bu yazımızda cilt lekeleri için en önemli 3 bilgi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde cilt lekelerinizden koruyucu ve kimyasal içeren ürünleri kullanmadan en doğal içeriğe sahip ürünler ile kurtulmak istiyorsanız sitemizde bulunan doğal ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Doğal cilt bakımı, sağlıklı beslenme önerileri ve çok daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar