Yağlı ciltler için maskeler

Yağlı ciltler için maskeler

Yağlı ciltler için doğal maske ve doğal yağ azaltıcı pek çok reçete bulunmaktadır. Yağlı ciltlerin sivilce,siyah nokta,parlama gibi sorunları vardır. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde genellikle sık sık sivilceler çıkar, yüzleri yağ dökülmüş gibi görünür, siyah benekler ortaya çıkar, genç yaşta olsan bile yaşlılık görünümünü verir, kırışıklar olur. İşte yağlı ciltler için hazırlanan maske tarifleri :

1. Peeling maskesi

Peeling maskeler yüzdeki sivilcelere, siyah beneklere, kırışıklara, yağlı cilt gibi sorunlara çok güzel yöntemdir. Peeling maskeler eczanelerde, kozmetik mağazalarda satılıyor. Mesela Garnier 3 ü 1 arada kullanabilirsiniz. Ayrıca bu peeling maskeler siyah beneklerin arınmasına ve cildin temiz hava almasını sağlar.

2. Limon suyu

Limon suyu çok etkili güzel yöntemdir. Yağlı cilt tipini kurumaya mecbur eder. Sivilceleri derinden yok eder. Sadece yapmanız gereken limonun suyunu bir kaba alarak, pamuk yardımıyla yüzünüze sürmeniz. Sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin ve soğuk suyla yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 defa kullanın.

3. Süzme yoğurt
Süzme yoğurt süt ürününden olduğu için yüzü nemlendirmeyi sağlar. Yoğurdu oda sıcaklığında 5 dakika beklettikten sonra, elin ile yüze ovalayarak yavaş yavaş yüze sürmeliyiz. Sürdükten 10 dakika sonra ılık suyla yıkamalıyız. Yıkadıktan sonra yüzde kızarıklık olabilir. Ama bu kızarıklık 5 dakika sonra geçer.

4. Yumurta akı

Yumurta akını, sarısından ayırarak bir kaseye alıyoruz. Sonra pamuk yardımıyla yüze sürüyoruz. Biraz kötü kokusu olabilir. Ama vazgeçmeyin. Sürdükten 5 dk sonra yüz gerilmeye başlayacak. Gerilme sayesinde yüzdeki tıkanmış gözenekler açılacak. Yüzünüzü çok hareket ettirmeyin. 10 dakika geçtikten sonra yüzü ister ılık, ister soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 3 kere yaparsanız sivilce ve yağlı cilt sorunu gider.

5. Sarımsak

Bu yöntem sadece sivilce için geçerlidir. Bir diş sarımsağı ikiye bölerek sivilceli bölgelere ovalayarak sürün. Sürdükten sonra yanma hissi yaşayacaksınız. Yıkadıktan sonra kızarıklık olacak. Yüz kremi ile kızarık bölgelere sürerseniz geçer. Sivilceleri %50 yok etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar