Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilce için limon maskesi cilde oldukça faydalıdır. Limonun içerisinde asit bulunur. Bu asit kurutucu etkisi ile sivilcelerin gittikçe kuruyarak düşmesini sağlar. Ayrıca en etkili sivilce maskesi limon maskesidir.

Cildinde siyah nokta , sivilce problemi yaşayanlar için doğal ve en etkili maske limon askesidir. Yani cilt lekeleri için limon kullanabilirsiniz. Ayrıca yine sivilce izleri için limon askesi kullanabilirsiniz.  limonun cilde faydaları saymakla bitmez. Cildinde sivilce veya siyah noktaları olan her 100 kişiden 70’i limon maskesini deneyerek sivilcelerinden kurtulmuştur. Aynı zamanda sivilce maskeleri arasında oldukça popüler ve kullanılır olan limon maskesi kısa süre içerisinde ve düzenli uygulandığında sivilceler ve siyah noktalardan arındırıyor.

Sivilceler için

Limon Suyu
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

Limon suyu ve balı birbirine karıştırarak ocağın üzerine koyun. Ocakta bir süre kaynattıktan sonra ateşten alın. Ilık hale gelince cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin.

10 gün içinde her gün yapacağınız bu maske ile sivilceleriniz kuruyacaktır.

Limon Ve Yoğurtlu Sivilce Maskesi :

5 damla limon suyu
1 çorba kaşığı az yağlı yoğurt

Hazırlanışı:

Yoğurdun üzerine 5 damla limon damlatın. Cildinize özen göstererek sürün. Sivilcelerin patlamaması için sert hareketlerden kaçının. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. haftada 2 kez uygulamak cilt üzerinde onarıcı ve sivilceleri yok edici bir etki yapacaktır.

Sivilcelere Limon sulu Çözüm

1 çay kaşığı limon suyu
1 yumurta akı

Hazırlanışı:

Yumurtayı kırdıktan sonra akını ayırın. Yumurta akının üstüne limon suyunu ilave edin. Cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletin ve durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Limon Maskesi

1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı kil
1 çay kaşığı aspirin tozu

Hazırlanışı:Malzemeleri karıştırarak cilt üzerinde sivilcelerin olduğu bölgelere sürün. Maske hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere kullanımı uygundur.

Sivilceler için Limon Maskesi

1 adet soğan Yarım limon suyu
1 adet soğan

Hazırlanışı:

Soğanın kabukları soyulduktan sonra püre haline getirilir. Yarım limon suyu başka bir kabın içerisine sıkıldıktan sonra soğan püresinin içine ilave edilir. Karışım cilde sürülür. Ciltte fazla bekletilmemesi uygundur. Hemen kuruduktan sonra yıkayın. Soğan ve limon suyu bir araya geldiğinde fazla yakıcı olabilir. Bu maskeyi çok sık uygulamak sakıncalıdır. Haftada bir kere kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar