Derinlemesine Temizlik İçin Peeling ve Maskeler

Derinlemesine Temizlik İçin Peeling ve Maskeler

Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri derinlemesine temizleyen peeling ve maskeler, aynı zamanda cildin sağlıklı nefes almasını da sağlıyor.

Kan dolaşımının da harekete geçmesi, cildinizin anında çok daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor.
Cildiniz çok mu kuru? O zaman temizliğini bir krem peeling’le yapmalısınız. Çünkü bu ürünler, zengin içeriğiyle cilde daha sürüldüğü andan itibaren gerekli yağ ve nemi sağlıyorlar. Peeling kürecikleri genellikle yıkanabilir sentetik granüllerden oluşmaktadır. Polietilen ve naylondan oluşan bu küçük topçuklar, aynı yuvarlaklıkta olduklarından cilt için de yumuşak bir etkileri bulunmaktadır.

Beyaz kilden elde edilen peeling ürünleri ise karma ve yağlı ciltlere tavsiye ediliyor. Ciltteki fazla yağı emmeleri, cildi derinlemesine temizlemeleri pozitif olarak görülüyor. Uzmanlar bu tür peeling ürünlerinin haftada en az bir ya da en fazla iki kez kullanılmasını öneriyorlar. Böylece cilt tahriş olmadan taze ve pembe bir görünüm kazanıyor.

Muhteşem Bir Cilt İçin Peeling

Hassas yüzler için köpük temizleyiciler

İşte, cildini köpükle temizlemekten hoşlananlar için güzel bir haber; şeffaf gliserin sabunlar son zamanlarda içlerine eklenen çekilmiş fındık kabukları ya da kurutulmuş yosunlarla daha da etkili hale geldi. Gliserin cildin aşırı kurumasını önlüyor veiçeriğinde ki küçük partiküller de temizlik sırasında cildi siyah noktalardan ve fazla yağdan arındırıyor.
Temizlik maskeleri, peeling yaparken aynı zamanda cildin bakımını da gerçekleştiriyor. Mikro granüller, ciltle ilk buluştukları andan itibaren kan dolaşımını hızlandırken, enzimler ve meyve asitleriyle yüzeydeki ölü hücreleri temizliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar