Cilt detoksu nedir ?

Cilt detoksu nedir ?

Cilt detoksu nedir? Nasıl yapılır? Güzellik merkezlerinde pahalı fiyatlara yapılan cilt detoksunu evde kendinizde yapabilirsiniz. İşte yöntemi!

Vücudumuzun nasıl detoks yapmaya ihtiyacı varsa cildimizin de aynı oranda detoksa ihtiyacı var. Mevsim değişiklikleri cildin detoksa olan bu ihtiyacını daha da arttırıyor. Cilt detoksu dediğimiz şey derinlemesine temizliktir aslında. Ayda 1 defa yapacağınız bu derinlemesine temizlik hem cildinizin daha parlak görünmesini sağlayacak hem de bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşabileceksiniz. Üstelik bunun için güzellik merkezlerine gidip servet harcamanıza da gerek yok. Evde uygulayacağınız sadece 3 yöntemle cilt detoksunuzu yapabileceksiniz. Peki cilt detoksu nedir? Cilt detoksu nasıl yapılır? İşte 3 adımda cilt detoksu!

CİLT DETOKSUYLA CİLDİNİZİ ÖLÜ DERİLERDEN ARINDIRIN 

Detoks, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaya verilen isimdir. Detoks sadece zayıflama yöntemlerinde kullanılmamaktadır. Aynı zamanda cildede uygulandığını biliyor muydunuz? Cilt detoksu cildinizi ölü derilerden arındırmaya yardımcı olmaktadır.

CİLT DETOKSU İLE SİYAH NOKTALARDAN ARININ 

Cilt detoksu hem cildinizi beslemekte hem de daha taze ve enerjik görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Mutlaka her ay cildinize cilt detoksu yaptırmalısınız. Cilt detoksu yüzünüzü sivilcelerden ve siyah noktalardan arındırancaktır.

SU ÖNEM TAŞIYOR 

Cilt bakımının en önemli kurallarından bir tanesi su içmektir. Sağlıklı bi cilde sahip olmanın belki de ilk koşulu su içmektir. Bunun yanı sıra asla makyajla uyumamalısınız. Makyaj kalıntıları bir süre sonra cilt lekelerine hatta büyük sivilcelere neden olmaktadır. Bu nedenle makyaj sonrasında cildinizin yeteri kadar temizlendiğinden emin olmalısınız.  Yüzünüzü sabah akşam bir temizleyici ile yıkayıp, ardından tonik ya da gül suyu ile silin

GÖZENEKLERİNİZİ ARINDIRIN 

Cilt dışarıdaki kötü hava ve makyaj kalıntıları gibi dış etkenlerden dolayı etkilenmektedir. Bir süre sonra yıpranan ciltte siyah noktalar ve sivilceler oluşmaya başlamaktadır. Siyah noktalardan arındırılmayan ciltte yaşlanma gibi cilt sorunları ortaya çıkmaktadır. Banyo sonrasında açılan gözeneklerinizi tonikle sıkılaştırmayı deneyebilirsniz. Ya da yüzünüze 10 dakika kadar buhar maskesi yapıp ardından yumurta akıyla açılan gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Yumurta akı yüzünüzde kurur kurumaz ılık bir suyla yıkayabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

Cilt soyulmasına ne iyi gelir?


CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

Cildinizin pürüzsüz görünmesini istiyorsanız mutlaka nemlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cilt detoksuyla birlikte ciltte parlaklık ve canlılık oluşurken nem sorunu ortadan kalkar. Cilt detoksu ciltteki ölü derilerin atılmasını sağladığı için cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar