Casual Giyim ile Fark Yaratılır Mı?

Casual Giyim ile Fark Yaratılır Mı?

Casual giyim dendiğinde akla ilk olarak ofis giyim tarzı gelmektedir. Daha çok rahatlığı barındıran bu giyim tarzı iki kategoride karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi Smart casual diğeri ise Business casual olmakta. İkisi de aslında konforlu giyim tarzları olmaktadır.

Casual giyim tarzı ile erkekler birçok ilgi çekici tarz yaratabiliyor. Birçok kişinin beğenisini kazanan giyim tarzı ile fark yaratmak ise tamamen sizin elinizde. Doğru parçaları doğru bir şekilde kombinleyerek tarzınızı ve farkınızı yansıtabilirsiniz.

Casual giyim ile kendinizi ortaya koymak istiyor iseniz öncelikle doğru parçaları ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Rahat fakat şık bir giyim olarak adlandırılan bu tarz ile iş hayatının gözdesi olabilirsiniz. Peki doğru parçalar nelerdir?

  • Ceket Modelleri

Özellikle casual giyim kategorisinde yer alan bu ceket modelleri birçok tarza uyum sağlamaktadır. Casual giyimde hoş bir görünüm elde edebileceğiniz üç adet ceket tarzından bahsetmek mümkün. Bunlar ise şüphesiz koyu renklerin hâkim olduğu blazer bir ceket, tüvit tarzı denilen ceketler ve günümüze uygun bir şekilde tasarlanmış olan kadife veya keten ceket modelleri olmaktadır. Özellikle blazer ceketler ile İtalyan havasını her an üzerinizde taşıyabilirsiniz.

  • Üst Giyim Seçenekleri

Ofis giyimi dendiğinde akla ilk gelen gömlekler olmaktadır. Casual tarz için t-shirt modelleri pek uygun bir seçenek olmuyor. Bundan dolayı tercih edeceğiniz uzun kollu bir gömlek sizin içinde ideal bir seçenek olacaktır. Ancak casual tarzda farkınızı ortaya koymak için aynı zamanda resmi bir görünümde elde etmeniz gerekiyor.

Bundan dolayı baskılı bir gömlek giymek büyük bir hata olacaktır. Casual giyim aynı zamanda rahatlık demek olduğu için kravat takma gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Bunun yerine kravat gerektirme ya gömlekler tercih etmeniz ve bunlara saat ve aksesuarlar ile göz önüne çıkartmanız daha ideal bir seçenek olacaktır.

  • Pantolon

Casual giyimde her şeyden önce rahatlık önemli bundan dolayı tercih edeceğiniz pantolon mutlaka rahat edeceğiniz bir seçim olmalı. Kumaş pantolonlar ya da slim fit pantolonlar sizler için ideal bir seçenek olabilir. Eğer iş yerinde kullanacaksanız koyu renklerde kot bir pantolon da tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda casual giyimde chino model pantolon büyük bir ilgi görüyor.

  • Ayakkabı

Casual giyim için en büyük hata bot ve sandalet tipi ayakkabılar tercih etmek olacaktır. Bunun yerine klasik tipe en yakın olan ayakkabı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda şıklığı yansıtmak için deri model ayakkabıları da göz önünde bulundurarak iyi bir seçim yapabilirsiniz.

Yukarıda değindiğimiz doğru parçalardan doğru kombinler yaparak başarılı bir uyum oluşturduğunuz takdirde fark yaratmak kaçınılmaz bir hal alır. Sizlerde casual giyim ile tarzınızı yansıtmak için doğru seçimler yapmayı ve aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz.

Tüm Kombin İçin Tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar