Bebeğinizi tuzla yıkamayın…

Bebeğinizi tuzla yıkamayın…

Bebeğin tuzla yıkanması zararlı mıdır? Eski adetlerden biri olan bebeği tuzla yıkamanın zararlarını duyunca inanamayacaksınız!

Eski adetlerden bir tanesi de bebeğin tuzla yıkanmasıdır. Eskiden beri bu alışkanlığın bebeğin ter kokmasını engelleyeceğine inanılırdı. Peki bu doğru mu? Bebekler tuzla yıkandığı zaman ter kokusu engellenebiliyor mu? Bebeğin tuzla yıkanmasının zararları neler? Uzmanlar uyarıyor! Sakın bebeğinizi tuzla yıkamayın! Oldukça zararlı olan bu davranışın yol açabileceği riskli durumları sizler için araştırdık. İşte tüm merak edilenler!

TER KOKMASINI ÖNLEDİĞİNE İNANILIYOR

Eskilerden günümüze gelen adetlerden biri de yenidoğan bebeği tuzla yıkamaktır. Bunun amacı terinin kokmasını önleektir. Eski zamanlardan itibaren yapılan bu davranışla bebeğin ter kokmasının engellendiğine inanılırdı.

BEYİN KANAMASINA YOL AÇIYOR

Fakat bu uygulamada oldukça yanlış olan bir uygulamadır. Çünkü yetişkinlere göre oldukça hassas bir cilde sahip olan bebeklerin cildi tuzla birleştiği zaman beyin kanamasına bile yol açıyor.

KOLTUK ALTINI PAMUKLA SİLİN

Bebeklerde ter kokusunun gitmesi için tuzlu suda yıkamak gibi yanlış davranışlarda bulunmak yerinepamuğu çok hafif tuzlu suya batırıp. Koltuk altını bununla silmek yerinde bir karar olacaktır. Silerken cilde fazla temas etmesine izin vermeyin. Bu bebeğinizin cildinin tahriş olmasına neden olacaktır.

İLK 6 AYA KADAR ANNE SÜTÜYLE BESLEYİN

Bebeğinizin kokmaması için ev ısısısına uygun koşullarda 2 günde 1 banyo yaptırmanız kararında bir davranış olacaktır. Bebeklerin ter kokmasının asıl sebebi sağlıksız beslenmeden kaynaklıdır. Bu nedenle bebeğinizi özellikle ilk 6 aya kadar anne sütüyle beslemeye özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar